Jubileusz z tortem dla "Bolesława"

W środę 19 sierpnia dąb „Bolesław” z  Lasu Kołobrzeskiego świętował po raz 15 jubileusz nadania imienia . Zacny jubilat ma już ponad 800 lat. Jego wysokość to ponad 32 metry a obwód 700 cm. Okoliczność szacowna więc zorganizowano rajdy rowerowe z Kołobrzegu prowadzone przez Antoniego Szarmacha oraz z Ustronia Morskiego pod przewodnictwem wójta Jerzego Kołakowskiego. Spotkanie grup rowerowych i pieszych nastąpiło przy dworcu w Bagiczu. W tym miejscu dokonano symbolicznego otwarcia nowej ścieżki przyrodniczo –edukacyjnej. W przecięciu wstęgi uczestniczyli Jerzy Sarnowski -Z-ca Prezesa WFOŚiGW, Jan Sachs - Dyrektor Biura WFOŚiGW ,Koszalin, Helena Rudzis - Gruchała - Vce Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, Jerzy Kołakowski - Wójt Gminy Ustronie Morskie, Bernadetta Borkowska -Przewodnicząca Rady Gminy Ustronie Morskie, Antoni Szarmach – sympatyk przyrody, ojciec chrzestny "Bolesława" i Krzysztof Olejnik – Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno.  Po wspólnym przejeździe do dębu uczestnicy odśpiewali 1000 lat dla jubilata, następnie jak przystało na jubileusz Jerzy Kołakowski częstował wszystkich tortem. Nie zabrakło okolicznościowych certyfikatów, wspólnej fotografii oraz wpisu do Księgi Pamiątkowej. Zapraszam na fotogalerię.