Dożynki w Ustroniu Morskim

Uroczystości dożynkowe rozpoczęła uroczysta Msza św. w kościele parafialnym , po czym w korowodzie ludzi i pojazdów wszyscy udali się na gminny stadion. Wszystkiemu przewodziła Orkiestra Dęta „Morka” , a wśród pojazdów była bryczka z zaprzęgiem konnym na której starościna i starosta dożynek w  towarzystwie wójta Jerzego Kołakowskiego i posła Czesława Hoca pozdrawiali udających się na ceremonię otwarcia. W asyście z strażaków z OSP Ustronie Morskie wniesiono na miejsce uroczystości ,Wieniec Dożynkowy , który wykonało Koło Gospodyń Wiejskich z Kukini. Otwarcie ceremoniału opóźnił przelotny deszcz ,ale słońce które po nim wyszło poprawiło nastroje wszystkich zgromadzonych. Upieczony z tegorocznych zbiorów chleb , starościna Małgorzata Pilarska i starosta Zenon Wichniewicz, przekazali wójtowi i Przewodniczącej Rady Gminy -gospodarzom dożynek. Następnie  głos zabrał wójt oraz zaproszeni  goście ,posłowie Czesław Hoc i Marek Hok , a także Anna Mieczkowska i Tomasz Tamborski. Ich wspólnym życzeniem dla wszystkich było „oby nam nigdy nie zabrakło chleba”. Na zakończenie ceremoniału wymienieni wyżej z naręczem koszy wypełnionych chlebem wyszli do mieszkańców i gości z poczęstunkiem. Wśród zaproszonych był także wójt Marek Zawadzki Zapraszam na fotogalerię.