Zima - piękna i niebezpieczna

Ci, którzy kochają zimę ,wreszcie mają powody do zadowolenia - mróz ścisnął i trzyma. „Jak jest zima to musi być zimno”- kultowy cytat  z „Misia” oddaje sytuację meteo z dzisiejszego dnia. Poranek z temperaturą minus 13 stopni i dzień z 9 do 10 stopni  poniżej zera jednoznacznie pokazuje ,że jest zima . Objazd drogami gminy też nie daje o tym zapomnieć . Poza pięknymi widokami zamarzniętych stawów , brzegów rzeki i rozlewisk ,zimowy stan najlepiej widać  na drogach. Odcinki Dygowo- Bardy i Włościbórz – Wrzosowo  to prawdziwe trasy ćwiczeń jazdy na lodzie. Ponoć Finowie ze względu na jazdę w podobnych warunkach mają opinię najlepszych kierowców. Co prawda korzystają z ogumienia z kolcami do jazdy po oblodzonej nawierzchni , ale my… . Damy radę. Na tym kończę i zapraszam na kilka ujęć wideo z zimowej scenerii gminy, także na drogach.