Rodzinne Kolędowanie na Trzech Króli

Dziś obchodzone są uroczyści Objawienia Pańskiego, określanego potocznie jako „Święto Trzech Króli”. Ulicami wielu miast w Polsce , przeszły Orszaki z biblijnymi monarchami - Kacprem, Melchiorem i Baltazarem, którzy przybyli do Betlejem, aby pokłonić się dzieciątku i złożyć dary - złoto, kadzidło i mirrę. Orszak Trzech Króli jest barwną celebracją święta, które ponownie od 2011 pojawiło się w kalendarzu. Po drodze można zobaczyć sceny z Ewangelii przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. W gminie Dygowo nie ma tradycji  organizowania takich inscenizacji , ale za to Parafianie  zorganizowali I Rodzinne Kolędowanie. Zapraszam na zakładkę Parafii Dygowo gdzie zobaczyć można fotogalerię ze spotkania oraz film. Dodatkowo załączam kilka fotografii z Orszaku w Warszawie.