Spotkanie Wigilijne 2017 w Gminie Dygowo (wideo, foto)

W świetlicy we Wrzosowie w dniu wczorajszym odbyła się  gminna wigilia bożonarodzeniowa mieszkańców gminy Dygowo. Jak co roku organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie. Ponad stu dwudziestu gości zasiadło przy świątecznie udekorowanych stołach, na których znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy. Spotkanie prowadziły gimnazjalistki z Dygowa – Oliwia i Nikola, które przekazały uczestnikom spotkania pamiątkowe kalendarzyki na 2018 rok, będące zwieńczeniem całorocznej współpracy  z GOPS-m przy wielu projektach. Wigilię rozpoczął modlitwą proboszcz parafii we Wrzosowie ks. Kazimierz Koszykowski. Następnie wójt Grzegorz Starczyk, wicestarosta Helena Rudzis-Gruchała oraz przewodniczący rady Artur Wasiewski złożyli najlepsze świąteczne życzenia, po czym wszyscy wzajemnie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. O tegoroczną oprawę muzyczną wigilii zadbały zespoły ludowe Dąbrówka i Dygowianki oraz kabarecik klubu seniora. Wykonane przez nich kolędy przypadły do gustu zebranym ,którzy chętnie włączali się do wspólnego śpiewania. Zapraszam na skrót filmowy ze spotkania wigilijnego.