"Sercem Młodzi" na Senioradzie w Rymaniu

W sobotę, 8 sierpnia 2015, Klub Seniora „Sercem Młodzi” działający przy GOPS w Dygowie uczestniczył w drugiej edycji Senioriady pn. „Każdy może być artystą”. Pierwsza odbyła się w 2014 roku w Siemyślu. Ideą Senioriady  jest integracja środowiska seniorów z powiatu kołobrzeskiego. Organizatorem są Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej powiatu kołobrzeskiego, a tegoroczną imprezę zorganizował Klub Seniora „Pod Aniołami”, działający przy GOPS w Rymaniu. W spotkaniu uczestniczyły Kluby Seniora z Dygowa, Ustronia Morskiego, Gościna, Siemyśla, Rymania oraz reprezentacja seniorów z Gminy Kołobrzeg oraz gościnnie ze Sławoborza. Barwny korowód seniorów przez Rymań, prowadzony przez Orkiestrę Dętą Grobla OSP z Ustronia Morskiego, rozpoczął tegoroczną imprezę. Następnie odbyły się występy artystyczne seniorów z poszczególnych klubów oraz konkurencje sportowe: rzut do celu, bieg z balonem w parach, „narysuj twarz Wójta” oraz wyrzut z ręcznika na odległość balonu wypełnionego wodą . W konkurencjach sportowych nie dorównaliśmy seniorom z Rymania, zostaliśmy jednak wyróżnieni za „całokształt” czyli przygotowanie, humor i dobrą zabawę.
Na zakończenie było wspólne biesiadowanie, któremu towarzyszyło wykwintne jedzenie. Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę i zapraszamy na III Senioriadę w przyszłym roku, już do Dygowa.

Tekst i zdjęcia GOPS Dygowo