Informacja GOPS - karta rodziny i seniora

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ w DYGOWIEinformuje, że od dnia 08 lutego 2016 r. przyjmowane są wnioski o przyznanie ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY RODZINY i ZACHODNIOPOMORSKIEJ KARTY SENIORA. Wnioski o Zachodniopomorską Kartę Rodziny należy składać w dziale Świadczeń Rodzinnych w Urzędzie Gminy pok. nr 5, natomiast wnioski o Zachodniopomorską kartę Seniora przyjmowane są w GOPS w Dygowie w pok. nr 2.
Przez rodzinę wielodzietną rozumie się rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej dwójkę dzieci:
· w wieku do ukończenia 18. roku życia;
· w wieku do ukończenia 26. roku życia – w przypadku gdy dziecko kontynuuje naukę;
· bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci, które otrzymały stypendium Prezesa Rady Ministrów, stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, stypendium ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego lub legitymują się orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.
Posiadaczem Zachodniopomorskiej Karty Seniora może być mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego, który ukończył 60 rok życia.
Prawo do korzystania z Karty Dużej Rodziny przysługuje niezależnie od dochodu.
Karta uprawnia do korzystania z ulg i uprawnień oferowanych przez podmioty biorące udział w realizacji zadania pn. Zachodniopomorska Karta Rodziny i Zachodniopomorska Karta Seniora.
Katalog ulg i zniżek dla posiadaczy w/w kart jest dostępny na stronie: www.rodzina.wzp.pl