Inwestycje: Policja i Jazy na sesję Rady Gminy !

Dziś odbył się przetarg na remont budynku przeznaczonego na komisariat Policji w Dygowie.  Oferty złożyły trzy firmy. Niestety ,kwoty przedłożone przez oferentów przewyższały przeznaczone na ten cel przez Gminę 250 tysięcy złotych. Najbliższą  założeniom budżetu była kwota zaproponowana  przez firmę WP- Werema Paweł i wynosiła 265.000 złotych. Także w tej sytuacji , zakładając, że najniższa oferta spełnia wymogi formalne rozstrzygnięcia przetargu i tak nie będzie. Co dalej? Sesja Rady Gminy. To tam wójt zwróci się z wnioskiem z zwiększenie finansowania tej inwestycji , a przy okazji inwestycji w Jazach. To ważna informacja dla mieszkańców Jazów i Jażdże, wniosek Gminy Dygowo dotyczący budowy  drogi na odcinku od drogi wojewódzkiej 163 – Jazy – Jażdże etap I, jest na liście rankingowej Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych- Urzędu Marszałkowskiego. Oznacza to ,że Gmina otrzymała  dofinansowanie , 24%  (ok. 475.000 zł) kosztów kwalifikowanych ,które dla tej inwestycji wynoszą około 3 mln. Wartość dofinansowania może ulec zmianie na korzyć Gminy , a to ze względu na to ,że wiele gmin w praktyce może się wycofać  z programu z uwagi na duże koszty własne w stosunku do dofinansowania. Jak wspomniałem wcześniej ,wnioski o zwiększenie finansowania komisariatu i umieszczenie w budżecie finansowania inwestycji  w Jazach będą przedłożone Radzie Gminy Dygowo na najbliższej sesji . Przypomnę ,że etap I obejmuje zakresem drogę asfaltową  z „mijankami” od drogi 163 do Jazów, następnie w odcinek w Jazach ciągu pieszo jezdnego z kamienia i kostki kamiennej regularnej oraz odcinek asfaltowy do i w miejscowości Jażdże. W drugim etapie, który realizowany będzie w późniejszym terminie dokończony będzie „okrąg” ciągu pieszo-jezdnego. Ta wyczekiwana przez mieszkańców Jazów i Jażdże inwestycja może odmienić wizerunek ,bezpieczeństwo i komfort jazdy dróg lokalnych. Trzymamy kciuki za powodzenie projektu, który zrealizowany będzie do końca roku – oby.