Wyróżnienie dla Jerzego Króla

Rok 2015 został ogłoszony przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Samorządu Terytorialnego. Jest to okazja do docenienia wysiłku reformatorskiego samorządowców I kadencji.  Wyróżnionym z tej okazji pamiątkowym dyplomem sygnowanym przez Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza i Senator RP Grażynę Annę Sztark ,został Jerzy Król. W Dygowie mieszka od 1988 roku, gdzie od początku transformacji ustrojowej działał jako społecznik i radny trzech pierwszych kadencji Rady Gminy. Dziś jego obecność  w Zespole Śpiewaczym  „Dygowianki” czy działalność w Gminnym Klubie Seniora są kontynuacją jego wrażliwości społecznej ,która dzięki wrodzonej życzliwości ,uśmiechowi i ciepłej naturze ,jest powszechnie doceniana. Pan Jerzy wyróżnienie przyjął z zaskoczeniem ,ale także z nieskrywaną dumą ,za takie uhonorowanie.