Wygrana Grota w Gryficach

W kolejnym meczu ligi Grot Dygowo pokonał Orła Gryfice 0:3 (25:27, 20:25, 19:25). Skład Grota: K. Niemierzycki, G. Starczyk, A. Zalewski, P. Zoruk, F. Klimek, A. Markowski, oraz T. Chrom, K. Nejman, M. Herdzik. Relację z meczu przygotował Grzegorz Starczyk. Mecz od początku zaczął się dobrze dla nas, udało nam się w pierwszym secie uzyskać kilka punktów przewagi, do czego przyczyniła się dobra zagrywka, która sprawiała gospodarzą sporo kłopotów z przyjęciem, dzięki czemu mieliśmy ułatwione zadanie w obronie, udawało nam się skończyć bardzo dużo kontrataków, a nasz rozgrywający K. Niemierzycki bardzo dobrze kierował grą drużyny, to jego rozegrania sprawiły sporo problemów gospodarzą, my zaś mieliśmy ułatwione zadanie w ataku. Jednak w końcówce pierwszego seta popełniliśmy kilka własnych błędów i doprowadziliśmy do wyrównanej końcówki, którą ostatecznie wygraliśmy do 25. Set drugi i trzeci były do siebie bardzo podobne, nasz zespół zagrał równo i nie popełniał własnych błędów, dzięki czemu udawało nam się w każdym secie uzyskiwać kilka punktów przewagi co pozwalało na spokojną grę. Kolejne dwa sety pewnie zostały przez nas wygrane odpowiednio do 20 i 19. Ale bardziej niż z wyniku (co jest też dla nas ważne, bo liczą się każde punkty do końcowej tabeli) cieszy jednak dobra równa gra całego zespołu i coraz mniejsza liczba własnych błędów co dobrze rokuje na przyszłe mecze. MVP spotkania został wybrany Flip Klimek.