Pólmetek Gminnej Ligi Piłki Siatkowej

Półmetek rozgrywek ligi siatkówki za nami. Nie ma już drużyny, która nie doznałaby porażki, a tabela jest bardzo wyrównana. Brak wyraźnego lidera , to więcej emocji na ostatniej prostej.W ramach 4 kolejki rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Siatkowej rozegrano następujące spotkania z których relację przygotował Grzegorz Starczyk.
OSP Dygowo : Orczyk Pustary 2:0 ( 25:12, 25:23) –  pierwszy set tego spotkanie to taki w którym jednej drużynie wychodziło wszystko (drużyna OSP) a drugiej dokładnie odwrotnie (drużyna Orczyk Pustary), jednak po przegranej pierwszej partii drużyna z Pustar poprawiła wyraźnie swoją grę i w drugiej odsłonie było już bardzo wyrównane widowisko, należy zauważyć że mecz zgłasza w drugim secie był bardzo wyrównany, drużyna z Pustar poprawiła swoją grę, ograniczyła ilość błędów przez co w końcówce spotkania wyszła na prowadzenie. Jednak tego dnia zespół „Strażaków” był nie do zatrzymania (był to niewątpliwie najlepszy mecz w wykonaniu OSP w tych rozgrywkach) i ostatecznie wygrał 2:0. Cały zespół OSP zagrał bardzo dobrze ale wyróżnionym zawodnikiem został Dymecki Jerzy, który na boisku kierował grą swojej drużyny.
K-sqad : Czarno Czernin 2:0  (25:16, 25:16)– faworytem tego spotkania był mistrz ligi z sezonu 2013/2014 czyli zespół K-sqad, jednak debiutant w naszych rozgrywkach jakim jest zespół z Czernina momentami pokazał się z bardzo dobrej strony. Na uwagę zasługuje na pewno wielkie zaangażowanie zawodników z Czernina, jednak było to za mało tego dnia na doświadczonych graczy K-sqadu. Mecz ostatecznie w dwóch partiach rozstrzygnął się na korzyść drużyny K-sqadu, w której najlepszym zawodnikiem wybrany został Paweł Piwko.
Młode Wilki : Vitalis Wrzosowo 2:1 (25:13, 22:25, 15:10)– było to spotkanie dwóch faworytów do wygrania całych rozgrywek. Początek spotkania należała do Młodych Wilków, którzy szybko osiągnęli kilka punktów przewagi i nie oddali jej do końca pierwszego seta. W drugim secie jednak zespół z Wrzosowa poprawił swoją grę i doprowadził do wyrównania 1:1, o zwycięstwie decydował zatem 3 set, a tego ponownie lepiej rozpoczęła „Dygowska młodzież” na początku uzyskując kilka punktów przewagi. W tym spotkaniu zespół z Wrzosowa popełnił zbyt dużo błędów, co zostało wykorzystane przez przeciwnika. Który pomimo jeszcze kilku błędów w końcówce 3 partii nie pozwolił odebrać sobie zwycięstwa w tym spotkaniu. Po raz kolejny najlepszym zawodnikiem na boisku był kapitan drużyny Młodych Wilków Karol Niemierzycki.
Lejdis&1Boy : Kiler 0:2 (24:26, 23:25) –pomimo zwycięstwa zespołu Kiler w dwóch setach, spotkanie to było bardzo wyrównane i trzymające kibiców w niepewności. W pojedynku tym widać było wielkie zaangażowanie obu zespołów i „walkę do końca”, co podobało się licznie zgromadzonym kibicom, którzy mogli oglądać naprawdę ciekawe siatkarskie akcje. A zespół Kiler wygrał najmniejszą możliwą przewagą. W zwycięskiej drużynie podobnie jak w meczu pierwszym wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze, zaś wyróżnionym zawodnikiem został Adam Kuster.