Relacje z meczów VI kolejki ligi siatkówki

W niedzielę rozegrano 6 kolejkę Gminnej Ligi Piłki Siatkowej w ramach której doszło do następujących spotkań:
Orczyk Pustary : Młode Wilki 0:2 ( 17:25, 24:26) – w pierwszym secie zespół z Pustar popełnił bardzo dużo błędów własnych, zwłaszcza na zagrywce, co pozwoliło przeciwnikowi pewnie wygrać pierwszego seta. W drugim ilość popsutych zagrywek drużyny z Pustar spadła co przełożyło się na bardziej wyrównaną grę, jednak ostatecznie to „dygowska młodzież” wygrała i tego seta do 24. Tym razem najlepszym zawodnikiem młodych wilków został Marek Niemierzycki, który tego dnia pewnie wspierał swoją drużynę w ataku.
OSP Dygowo : Czarno - Czernin 2:0 (25:12, 25:11) – tegoroczny debiutant w rozgrywkach jakim jest zespół Czarno – Czernin, trafił tego dnia na bardzo dobrze dysponowany zespół „strażaków”, którzy nie pozwolili swoim mniej doświadczonym zawodnikom nawiązać równą walkę, pewnie wygrywając w 2 setach do 12 i 11. W drużynie OSP najlepszym zawodnikiem na boisku był Mateusz Marczyk.
Vitalis Wrzosowo : Lejdis&1Boy 2:0 (27:25, 25:16)dość niespodziewanie początek pierwszego seta to przewaga drużyny Lejdis&1Boy kilka punktów prowadzenia utrzymywało się do wyniku 14:9, jednak w drugiej części pierwszego seta zaczęły pojawiać się błędy własne co wykorzystali zawodnicy z Wrzosowa doprowadzając do wyrównania i ostatecznie na przewagi wygrywając pierwszego seta. Drugi set to od początku dobra gra zespołu Vitalis który w przeciwieństwie do zespołu Łejdis&1Boy popełniał mniej błędów i ostatecznie wygrał 2:0. W drużynie z Wrzosowa najlepszym zawodnikiem był Piotr Wojda.
Kiler : K-sqad 0:2 (15:25, 22:25) - bardzo dobrze spotkanie rozpoczęli zawodnicy K-sqad którzy szybko osiągnęli kilka punktów przewagi i dzięki swojej dobrej grze kontrolowali przebieg tego seta, którego ostatecznie wygrali do 15. Drugi set to bardzo wyrównana gra obu zespołów, które grały praktycznie bezbłędnie, co podobało się kibicom. Jednak w połowie seta drużyna Kiler popełniła kilka błędów co pozwoliło uzyskać przeciwnikom 3 pkt przewagi której nie oddali już do końca. Bardzo dobrze w drużynie K-sqad zagrali Bogdan Maj i Arek Bugajczyk.

Mecze w ramach ostatniej kolejki już w najbliższą niedzielę. Bardzo ciekawie zanosi się ostatnie spotkanie, bowiem w przypadku zwycięstwa drużyny OSP Dygowo w 2 setach to właśnie „strażacy” mogą wygrać całe rozgrywki. Zapraszamy kibiców na halę