Zbiórka odpadów zakończona pożarem

W harmonogramie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych i remontowo-budowlanych Wrzosowo było ostatnią miejscowością gminy Dygowo. Wystawione kontenery , podobnie jak w innych miejscowościach wypełniły się zbędnymi przedmiotami. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego ,gdyby nie fakt ,że ktoś w sobotę w nocy podpalił kontener wystawiany przy remizo-świetlicy. Interweniowała Ochotnicza Straż Pożarna z Wrzosowa.  Spłonęły przedmioty wielkogabarytowe. Sprawca ? Nieznany. Na temat wandali i podpalaczy nie ma co pisać bo byli ,są i będą. Ta sytuacja oraz lista ostatnich zdarzeń na terenie gminy ,związanych ze szkodnictwem w mieniu publicznym jest długa i rzadko kończy się ukaraniem sprawcy. Przyczyna? Brak świadków zdarzenia i ... monitoringu.  Wiadomo świadek jest lub go nie ma , za to oko kamery może czuwać  przez 24 godziny. Niestety na terenie gminy  tego typu elementy bezpieczeństwa nie występują. Kamery działają prewencyjnie, nie mają tak zwanych „pustych przebiegów” i prędzej czy później z każdej jest pożytek. Poniżej skutki głupoty ludzkiej najprawdopodobniej bez konsekwencji dla sprawcy lub sprawców.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.