Rok działalności muzeum Patria Colbergiensis

Minął rok działalności Muzeum Kołobrzeskiego Patria Colbergiensis. Powstałe z inicjatywy Roberta Maziarza- pasjonata historii Kołobrzegu- w zabytkowych piwnicach kołobrzeskiego Ratusza ukazuje ciekawe i burzliwe dzieje miasta. Zgromadzone eksponaty i towarzyszące im pokazy multimedialne ukazują fakty z historii , przenoszą wyobraźnią  w czasy, których  dziedzictwo z nastaniem nowego porządku świata po 1945 roku stało sia naszą własnością. Jednym z działów muzeum są także najnowsze dzieje ziemi kołobrzeskiej. Zgromadzone pamiątki Pionierów przybyłych do Kołobrzegu, pokazują czas kiedy wszystko było pierwsze, nieznane ,otoczone gruzowiskiem zniszczonego miasta. Zapraszam na wywiad z założycielem muzeum Robertem Maziarzem , który poprowadził Jarosław Banaś z Radia Kołobrzeg.