III Rodzinny Piknik Wędkarski w Stojkowie (foto)

W niedzielę w Stojkowie odbył się po raz trzeci Rodzinny Piknik Wędkarski w ramach którego rywalizowano o Mistrzostwo Gminy Dygowo w Wędkarstwie Spławikowym. Ta impreza rekreacyjna organizowana przez Grot Dygowo i PZW Dygowo mogła się odbyć dzięki udostępnieniu łowiska przez Panią Janinę Szyszka – właścicielkę terenu. W tym roku  piknik zgromadził blisko 60 miłośników wędkowania w różnym wieku. Organizatorów najbardziej cieszył liczy udział dzieci, dla których poza wędkowaniem przygotowano zabawy i konkursy, które prowadziła Jolanta Pomes. Wyniki zwodów podsumował i ogłosił prezes PZW Dygowo- Tadeusz Wygaś, a nagrody wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Wśród juniorów Mistrzem został Janek Śmielewski z wynikiem 1112 punktów ( 1,1 kg i 12 sztuk ryb). Najlepszym seniorem okazał się Krzysztof Siuciak który z wynikiem 1531 punktów (1,52 kg i 11 sztuk ryb) zdobył mistrzostwo  oraz tytuł za największą złowioną rybę – Lina 32 centymetry. Po wręczeniu nagród dla najlepszych wędkarzy  tradycyjnie można było upiec na ognisku kiełbaski. Na zakończenie wszystkim dzieciom rozdano  drobne upominki.