Przystanek kolejowy w Jazach wróci służby

Trwa remont przystanku kolejowego w Jazach. Prace remontowe wykonują pracownicy Urzędu  Gminy Dygowo w systemie gospodarczym. Z założenia  budynek po remoncie będzie zbliżony kształtem  do pierwowzoru z lat świetności. Jak do tej pory najwięcej czasu zajęły prace konstrukcyjne więźby dachowej, która wymieniona została w stu procentach. Na poszycie dachowe  zastosowano blachodachówkę. Wykonane będą ponadto posadzki i restauracja ścian wewnętrznych. Na wiosnę przyszłego roku planuje się renowację ścian zewnętrznych. Przypomnijmy, że Gmina Dygowo przejęła budynek na własność od Starostwa Powiatowego w  Kołobrzegu w 2014 roku. Jego stan techniczny po przejęciu uniemożliwiał użytkowanie  przez podróżnych. Pomysł, aby obiekt przywrócić do jego pierwotnej funkcji pojawił się na początku tego roku.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.