Jak minął rok w ... sołectwie Pustary?

Sołectwo Pustary to malownicza wieś leżąca na krańcu gminy Dygowo blisko Parsęty. Malownicze położenie to niewątpliwie atut miejscowości, ale najważniejszą wartością są mieszkańcy, którzy chętnie angażują się w działalność na rzecz sołectwa. Jedną z aktywności którą mogliśmy poznać w trakcie letniego pikniku sołeckiego był przygotowany  przez mieszkańców występ zespołu cygańskiego. Doskonały pomysł ,ciekawe kostiumy i występ taneczny sołtysa Krzysztofa Siuciaka oraz pani Beaty Chojnackiej, Małgorzaty Rychlińskiej i Dagmary Cybulskiej, do dziś jest oglądany na kanale wideo portalu. Talentów i chęci do wspólnej pracy mieszkańcom Pustar nie brakuje ,może więc stworzą konkurencję dla Dąbrówek i Dygowianek w postaci kolejnego zespołu gminnego. O tym i wydarzeniach minionego roku rozmawiałem z sołtysem Krzysztofem Siuciakiem i paniami z rady sołeckiej: Krystyną Karmusik, Agnieszką Klatecką i Ewą Ostrysz. Zapraszam.