Młodzi aktorzy z gminy Dygowo na przeglądzie teatralnym

Powiatowy Przegląd Teatrów Amatorskich to jak co roku ważne wydarzenie dla młodych miłośników teatru ze szkół całego powiatu. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 8 zespołów teatralnych ,wśród których były zespoły z gminy Dygowo:  "Ananasy z V klasy" i kabaret " Riplej". Obie grupy zostały wyróżnione w swoich kategoriach. Od roku ćwiczą w czasie zajęć szkolnych w szkole  i na świetlicy gminnej. Do zespołów należy ponad 20 osób z klasy V, VI i szkół ponadgimnazjalnych Zespołu Szkół w Dygowie. W tym roku podopieczni Iwony Jaruzel zmierzyli się z popularnym tematem chrztu Polski z 966 roku. Młodszy zespół  przedstawił wesołą, ale również pełną powagi wersję tej dawnej historii. Natomiast młodzież do tego tematu podeszła z większym humorem i pikantniejszymi dowcipami.  Współautorem scenariusza są sami uczniowie - głównie Mateusz Jaroszek, któremu na scenie towarzyli m.in. Otylia Mikołajewska, Mikołaj Dassow, Julian Maj  oraz M.Dziuba, J.Jasiński, A.Tomicki. Role kabaretowe odegrali Sandra i Kacper Ryćko oraz Patryk Maliszewski.  To był bardzo udany debiut naszych uczniów , o czym świadczyło uznanie jury i gromkie brawa publiczności zgromadzonej w RCK.  Następne teatralne zmagania za rok - ale już 8 maja będzie można zobaczyć młodych aktorów na odpuście parafialnym w Dygowie, a kabaret RIPLEJ w czasie organizowanego w Dygowie Dnia Matki - 19 maja. Zapraszam fotogalerię z przeglądu.