• Pierwsza elektrownia słoneczna w gminie Dygowo. Montaż paneli (dron)

  Na budowie elektrowni fotowoltaicznej na terenie gminy Dygowo wykonawca rozpoczął montaż paneli fotowoltaicznych.

 • Powstaje pierwsza elektrownia fotowoltaiczna w gminie Dygowo

  Inwestor z Warszawy buduje na Lisiej Górze koło Dygowa, pierwszą na terenie gminy elektrownię fotowoltaiczną o mocy 1 MW. Na obszarze blisko dwóch hektarów zainstalowanych będzie ponad dwa tysiące paneli fotowoltaicznych. Uruchomienie obiektu nastąpi na początku następnego roku. To pierwszy tego typu obiekt na terenie gminy Dygowo , ale nie ostatni. W następnym roku rozpocznie się budowa kolejnej elektrowni.

  Wygląda na to ,że w krajobraz gminy wpiszą się oprócz elektrowni wiatrowych również elektrownie słoneczne.  

  W dniu dzisiejszym budowę  zwiedzał wójt Grzegorz Starczyk.

  elektrownia-fotowoltaiczna-dygowo

  elektrownia-fotowoltaiczna-gmina-dygowo

  elektrownia fotowoltaiczna-dygowo