• Pierwsza elektrownia słoneczna w gminie Dygowo. Montaż paneli (dron)

    Na budowie elektrowni fotowoltaicznej na terenie gminy Dygowo wykonawca rozpoczął montaż paneli fotowoltaicznych.

  • Powstaje duża farma fotowoltaiczna w Dygowie

    Na dwóch działkach pomiędzy Dygowem a Lisia Górą powstaje duża farma fotowoltaiczna. Na powierzchni około 9 hektarów inwestor - Grupa Enea wybuduje elektrownię o mocy 8 MW. Energię elektryczną ze słońca produkować będzie ponad 12 tysięcy paneli. Aktualnie wykonawca robót firma Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o. montuje  konstrukcje pod panele oraz buduje drogi dojazdowe.

    Inwestycję odwiedził wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. Kierownik projektu zapoznał wójta z technologią poszczególnych elementów farmy oraz dróg dojazdowych, które po zakończeniu inwestycji będą drogami gminnymi.

    Fot z drona Romgos Gwiazdowscy sp. z o.o.