• Ogłoszenia duszpasterskie 01.01.2023

  1. W liturgii tygodnia:

  - niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,dzisiaj kończymy oktawę Bożego Narodzenia.

  - poniedziałek -wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,

  - wtorek - wsp. Najświętszego Imienia Jezus,

  - czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00,

  - piątek  - Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Z uwagi, że jest to uroczystość w tym dniu uczestniczymy we Mszy św. tak jak w niedzielę. Msze są odprawiane według porządku niedzielnego. Powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W trakcie każdej Eucharystii, po komunii św. błogosławieństwo kredy i kadzidła i wody. Składane w tym dniu ofiary są przekazane do Kurii na cele misyjne.

  -sobota -  I Sobota miesiąca.

  - niedziela - Chrzest Pański. Koniec Okresu Narodzenia Pańskiego.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  marcu i kwietniu przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. 

  4.Polecam prasę katolicką „G N” . Od stycznia tego roku G.N. jest w cenie 10 zł.          

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R..

  6. Zapraszam do wspólnego  rodzinnego kolędowania w dniu: 6 stycznia (Trzech Króli) 2023 o godz. 15.00.

  7.Plan kolędy: poniedziałek (02.01.) Bardy. Początek kolędy od strony Świelubia, godz. 15.30. Wtorek (03.01. Miechęcino. Początek od strony Bard, godz. 15.30. Tutaj proszę o pojazd.  Środa (04.01.) Dębogard. Początek kolędy od strony Pustar, godz. 15.30. Czwartek (05.01.)  Stramniczka. Początek wizyty od godz. 16.00. Tutaj proszę o pojazd.  Sobota (07.01.)  Kol. Gąskowo od godz. 10.00 początek według ustalonej tradycji. Tutaj proszę o pojazd. Od godz. 14.00 Gąskowo blok nr 29 a, b, c. d.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w styczniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 01.05.2022

  1.  W liturgii tygodnia:

  -   niedziela -  Niedziela Biblijna. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny.Również od tej niedzieli inicjujemy nabożeństwa majowe. W kościele parafialnym są odprawiane w niedzielę przed sumą, a w dni powszednie o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych według ustalonej tradycji. W kościele parafialnym jak co roku przynosimy kwiaty i składamy w wazonach przy ołtarzu NMP. Są one potwierdzeniem naszego umiłowania Maryi, Matki Jezusa.

  -poniedziałek - wsp. św. Atanazego, bpa i D.K., Służba Liturgiczna Ołtarza ( Ministranci) wyjeżdżają w tym dniu do Skrzatusza.

  - wtorek - uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 12.30 przeniesiemy z kościoła na Plac Wolności naszą flagę narodową, która jest sporych rozmiarów. Dlatego zapraszam do wzięcia udziału w tej uroczystości. Proszę, aby w tym dniu przyozdobić  flagami nasze domy. Będzie też można zaopatrzyć się w biało - czerwoną w trakcie spotkania po mszy na Placu Wolności.

  - środa - wsp. św. Floriana patrona Straży Pożarnej. Obchody Dnia Strażaka będą obchodzony we Wrzosowie w sobotę Mszą św. o godz. 16.00, a następnie dalsze uroczystości.

  - czwartek -  I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

  -piątek - święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 17.00

  - sobota- I Sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

  - niedziela - Niedziela Dobrego Pasterza.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję ofiarodawcy za złożoną ofiarę na cele parafialne w kwocie 200 zł.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R., w piątek  o godz. 18.30 nauka dla rodziców i chrzestnych, a w przyszłą niedziele o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6. W sobotę Biuro Parafialne bedzie czynne od godz. 14.00 do 15. 30.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w maju zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  8. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Florian Tomicki, kawaler, zam. Dygowo i Adriana Magdalena Biernacka, panna, zam. Dygowo. Zap. II.

  Do wieczności odeszli śp. Czesław Dończyk z Czernina. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 w kościele w Czerninie i Stefan Tratnerski z Pustar. Pogrzeb w środę 4 maja o godz. 11.00 w kaplicy na cmentarzu w Kołobrzegu. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 01.08.2021

  1.  W liturgii tygodnia:

  - poniedziałek - odpust Porcjunkuli. W tym dniu udziela sie odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi kościół katedralny, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam będzie się modlił modlitwą: "Ojcze nasz". i Wyznaniem Wiary: "Credo".

  -środa - wsp. św. Jana Marii Vianneya, kapłana,

  - czwartek - I czwartek miesiącaModlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00.

  - piątek -   Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust parafialny we Wrzosowie. I Piątek miesiąca. Spowiedź święta o godz. 8.00, a po niej o godz. 8.30 Msza św. Następnie okazja do spowiedzi św. o godz. 17.30, a o godz. 18.00 obrzęd udzielenia Komunii św. poza Mszą św. Wyjątkowo w tym dniu nie będzie składana wizyta duszpasterska chorym.

  -sobota - oddajemy cześć w I Sobotę miesiąca Niepokalanemu sercu NMP.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie listopada i grudnia.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesdiącu

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W piątek o godz. 18.30 nauka w kościele dla rodziców i chrzestnych

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w sierpniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  7. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Supko, kawaler, zam. w Stojkowie i Anna Nawrocka, panna, zam. w Kołobrzegu. zap. II.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 01.10.2023

  1.W liturgii tygodnia:

  - niedziela – gościmy w naszej parafii ks. dr. Dariusza Wypycha, który wprowadził nas w oczekiwanie na peregrynację NMP Matki Bolesnej ze Skrzatusza. Również dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam młodszych i starszych Parafian do wspólnej modlitwy. Intencje na każdy dzień są umieszczone w gablocie.

  - poniedziałek – wsp. świętych Aniołów Stróżów,

  - środa –  wsp. św., Franciszka z Asyżu,

  - czwartek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej I Czwartek miesiąca.Modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,

  - piątek – - piątek – I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź święta w czasie wieczornych uroczystości peregrynacyjnych,

  - sobota – wsp. NMP Różańcowej.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotyka się po sumie wspólnota Ż. R. . w piątek wypada zbiórka dla ministrantów. W piątek w trakcie uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP.  W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6. W dniach: 6,7,8 pażdzernika w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja M.B. .Bolesnej w swojej piecie ze Skrzatusza. Plan… . Intencje, które chcemy polecać M.B. w trakcie modlitwy różańcowej proszę składać pisemnie do koszyczka umieszczonego na bocznym ołtarzu. Niech też wyrazem naszej radości z wizyty Matki Bożej, będą przystrojone nasze domy, a nawet ulice. Bedzie też stoisko z dewocjonaliami, które będzie można nabyć po uroczystościach.

  7.  Rodzice dzieci z klas II którzy chcą przygotować swoje dzieci  do życia sakramentem spowiedzi i komunii świętej, mogą zgłaszać się po mszy  w zakrystii.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności odeszła śp. Krystyna Gorczyca. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy w Dygowie. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.01.2022

  1.  W liturgii tygodnia:

  - przez cały styczeń Msze św. w dni powszednie, są sprawowane o godz. 18.00. Z uwagi na tę zmianę proszę intencjodawców, którzy prosili o odprawienie Mszy św w styczniu o zwrócenie uwagi na zmianę godziny, kiedy odprawiane są ich intencje.

  -poniedziałek- wsp. Najświętszego Imienia Jezus,

  - czwartek -  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu z racji, że jest to święte nakazane, uczestniczymy we Mszy św. i powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. W trakcie każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone zgodnie z wolą Kurii biskupiej na cele misyjne. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

  - piątek - I Piątek miesiąca. W tym dniu nie ma wyjątkowo wizyty duszpasterskiej u chorych. Spowiedź św. o godz. 17.00. Czuwanie przed N.S. poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej N.S. P.J.

  - sobota -I Sobota miesiąca.

  -niedziela -  Chrztu Pańskiego. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w kwietniu i maju przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Z.R. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas III S.P.  Bedzie połączone wraz z rodzicami dzieci z klas II w  niedzielę 16 stycznia po sumie.

  6. Zapraszam do wzięcia udziału w rodzinnym kolędowaniu, które będzie miało miejsce 6 stycznia  2022 r. o godz. 14.00. Spotykamy się przy zachowaniu przepisów COVID 19 w naszym kościele.

  7. Plan kolędy. Wyjątkowo, jeszcze w tym roku, to ks. proboszcz - duszpasterz zaprasza swoich Parafian do świątyni na spotkanie kolędowe. W poniedziałek (03.01.2022) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafian zamieszkałych przy ul. Łukowej i Głównej We wtorek ( 04.01.) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafia zamieszkałych przy ul Kołobrzeskiej i Kolejowej. W środę. (05.01.)  zapraszam Parafian zamieszkałych przy ul.  Ogrodowej, Wiosennej, Miodowe, Słonecznej, Wesołej, Bukowej, Świerkowej, Zielonej, Lipowej, Dębowej, Klonowej, Brzozowej, Kwiatowej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., a po niej spotkanie kolędowe. Proszę na Mszę św. zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona w kościele, aby następnie poświęcić dom lub mieszkanie, którego dokona "Głowa rodziny". Jeśli ktoś z Parafian chce, abym poświecił jego dom, mieszkanie lub jest inny powód to proszę o ustalenie ze mną  terminu kolędy dodatkowej

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w styczniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Zieliński, kaw. i Magdalena Klasińska, panna, zap. I.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2024

  1.W liturgii tygodnia:

  -  od soboty trwają  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. W kościele parafialnym są odprawiane w trakcie wieczornej Mszy św. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam Parafian z poszczególnych miejscowości na Mszę św. o godz. 18.00. Intencją będzie prośba do Pana Boga o zachowanie od kataklizmów i błogosławieństwo w domu i przy zbiorach na polu i ogrodzie.

  - poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, m.,

  - środa  –  wsp. św. Bonifacego, bp.,  m.,

  - czwartek – I Czwartek miesiąca. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji, błogosławieństwo wianków.

  - piątek –  uroczystość NSPJ. Patronalne święto Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ. Zapraszam szczególnie wszystkich, którzy do tej wspólnoty należą. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00.

  - sobota wsp. Niepokalanego Serca NMP.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu. Dziękuję budowniczym poszczególnych ołtarzy za podjęty trud i wzniesienie tych polowych ołtarzy. Dziękuję chórowi  chórowi działającemu przy OSP Dygowo.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                   

  5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotkanie po sumie ze wspólnotą Ż. R.,  w czwartek  nauka przed ślubem o godz. 18.40 w salce na probostwie,  piątek    spotkanie dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę spotkanie dla wspólnoty rodziców dzieci z klas III SP.

  6. W  niedzielę 16 czerwca, zapraszam na piknik charytatywny dla Oliwii w Czerninie.  Oliwia walczy z silnie zaawansowaną chorobą. Jedynym sposobem na ratunek jest bardzo kosztowna operacja. Piknik rozpoczyna się o godz. 11.00. Serdecznie polecam Waszej uwadze.

  7. Zapowiedzi przedślubne: Adrian Gulczyński, kawaler, zam. w Gąskowie oraz Aleksandra Wenta, panna, zam. w Gaskowie i Kamila Wasiniak, kawaler, zam. w Nieżynie oraz Maja Wojciechowska, panna, zam. w Dygowie, zap. II.

  8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną  w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.07.2023

  1. W liturgii tygodnia:

  - w lipcu i sierpniu, Msze św. w dzień powszedni są sprawowane o godz. 8.30,

  - poniedziałek - święto św. Tomasza Ap.,

  - czwartek -I Czwartekmiesiąca. Wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 08.00,

  - piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 09.00. Spowiedź  św. o godz. 8.00 oraz od godz. 17.30, a po niej o godz. 18.00 okazja do przyjęcia komunii św.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w grudniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.   

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie wspólnoty Ż R.

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lipcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Edward Siuciak z Pustar, Antoni Pańczyszyn z Dygowa i Maria Wojciechowska z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu. RiP

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.10.2022

  1. W liturgii tygodnia:

  - w tym miesiącu rozpoczęliśmy nabożeństwo różańcowe. W kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą parafialną. W kościołach pomocniczych według ustalonej już tradycji, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych wiernych.

  - wtorek - wsp. św. Franciszka z Asyżu,

  - środa- wsp. św. Faustyny Kowalskiej,

  - czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30, I Czwartek miesiąca

  - piątek -  I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. W tym dniu przypada wsp. NMP Różańcowej,

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  grudniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 200 zł. z przeznaczeniem na powstanie witraży. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie dla wspólnoty Ż. R.,  w  piątek  o godz. 18.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP , a po sumie spotkanie z rodzicami.

  6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

  7. Młodzież z klas pierwszych szkół średnich, która chce żyć sakramentem bierzmowania, może zgłaszać sie w zakrystii po mszy.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w październiku  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2024

  1.W liturgii tygodnia:

  - poniedziałek – święto św. Kazimierza,

  - czwartek –  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

  -piątek – w tym dniu nabożeństwo pasyjne: „Droga Krzyżowa” w kościele parafialnym o godz. 17.30. Dzieci przynoszą na to nabożeństwo krzyże. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji,

  -niedziela – przez cały czas W. Postu nabożeństwo; „ Gorzkie Żale” w kościele parafialnym jest sprawowane o godz. 12.30, a w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w maju i w czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                  

  5. Spotkania w tym tygodniu:  w środę po Mszy św. wieczornej Krąg Biblijny, w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W najbliższą niedzielę spotkanie dla rodziców dzieci z klas III po sumie.

  6. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Jokiel, panna i Zbigniew Twardochleb, kawaler, zap. I.

  7. Dziękuję za modlitwę w intencji tegorocznych rekolekcji wielkopostnych, za udział i przygotowanie się w ten sposób do świąt paschalnych. Jak pamiętamy w czasie rekolekcji po wieczornej nauce, modliliśmy się z brewiarza „Kompletą ” czyli modlitwą na zakończenie dnia. Chcemy zatem kontynuować tę miodlitwę od najbliższego poniedziałku do Niedzieli Palmowej. Serdecznie zapraszam.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.04.2022

  1.  W liturgii tygodnia:

  -   niedziela w okresie W.P. nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.. Dzisiaj zasłania się krzyże w świątyni. Pozostają one zasłonięte do zakończenia Liturgii Wielkiego Piątku.

  - czwartek - I Czwartek miesiąca, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

  -piątek - Droga Krzyżowa w tym dniu rozpocznie sie Mszą św. o godz. 19.00, a po niej wyruszy z kościoła procesja ulicami Ogrodową, Łukową i powrót do świątyni. Krzyż do kolejnych stacji bedzie niesiony przez parafian z poszczególnych miejscowości oraz przez wspólnoty działające przy naszej wspólnocie. Plan... .

  - niedziela -Niedziela Palmowa. W trakcie każdej Mszy św. błogosławieństwo gałązek i palm. Jak co roku zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą palmę.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Skarbona na rzecz zakupu kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. W piątek o godz. 18.30 zbiórka w kościele dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami i  ich  dziećmi z klasy III.

  6. PZC rozprowadza świece (Paschaliki) na stół wielkanocny. Pozyskane środki są przeznaczone na cele charytatywne. Cena tych świec to tylko 8 zł.

  7. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne wyjątkowo będzie czynne od godz. 14.00 - 15. 30.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Jan Machniak z Dygowa. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.07.2022

  1. W liturgii tygodnia:
  - środa - wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  - czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 8.00, I Czwartek miesiąca,
  - piątek - wsp. św. Jana z Dukli,
  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w październiku.
  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję darczyńcom za ofiarę w wysokości 700 zł. z przeznaczeniem na witraże. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.
  4.Polecam prasę katolicką „G N” .
  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.
  6. W sobotę biuro parafialne będzie nieczynne.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lipcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.09.2023

  1.W liturgii tygodnia:

   - poniedziałek –  o godz. 08.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam Grono pedagogiczne, rodziców , dziadków, a przede wszystkim dzieci i młodzież.

  - czwartek -modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30, jest to I Czwartek miesiąca,

  - piątek – święto Narodzenia NMP,

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  lutym przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu: w czwartek spotyka się Rada Duszpasterska o godz. 18.30. W piątek o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.

  6. W dniach: 6,7,8 pażdzernika w naszej parafii będzie miała miejsce peregrynacja M.B. Bolesnej w swojej piecie ze Skrzatusza. Polecam to wydarzenie serdecznej modlitwie, aby spotkanie z naszą Matką było jak najbardziej owocne i przyczyniło się do utrwalenia wiary w Jej Syna Jezusa Chrystusa.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności w sobotę odeszła śp. Kazimiera Czechowska z Czernina. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023

  1.W liturgii tygodnia:

  - dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu. Serdecznie witam o. Tomasza Ewertowskiego OMI, który poprowadzi odnowienie misji i rekolekcje adwentowe. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej.

  -poniedziałek – wsp. św. Barbary. Rozpoczynamy w czasie wieczornej Mszy św. Roraty, na które zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych Parafian,

  - środa – wsp. św. Mikołaja, bpa,

  - czwartek -  I Czwartek miesiąca, wsp św. Ambrożego, bpa Patrona pszczelarzy, modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,  

  -piątekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W trakcie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom z klas III SP.

  - niedziela - Dzień modlitw w intencji kościoła na Wschodzie.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  marcu przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

  6.Zapraszam w przyszłą niedzielę do wzięcia udziału w kiermaszu adwentowym. Rozpocznie się on o godz. 13.30 na Pl. Wolności. O godz. 14.00 specjalny program dla dzieci. Wśród wielu atrakcji takich jak loteria, stoiska z stroikami, również zapalenie oświetlenia świątecznego. PZC prosi o upieczenie ciasta na wspomniany kiermasz, aby można je podać do przygotowanej gorącej kawy czy herbaty.

  7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zgodnie z naszym zwyczajem te poświęcone opłatki, p. Jan, nasz organista zaniesie je do chrześcijańskich domów. Dzisiaj odwiedzi rodziny od godz. 15.00 w Czerninie, Kol. Czernin, a następnie odwiedzi Stramniczkę. W czwartek odwiedzi o godz. 16.00 Świelubie i Dębogard. W piątek od godz. 16.00 Pustary. W przyszłą niedzielę od godz. 15.00 Gąskowo i Kol. Gąskowo. Składane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie do mających powstać witraży w kościele parafialnym.

  8. Już dzisiaj zapraszam na rodzinne kolędowanie w uroczystość Trzech Króli 06.01.2024 o godz. 15.00. Będziemy gościć chór „Harmonia” z Wejherowa.

  9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności odeszli śp. Justyna Bordoszewska, Teresa Gontek, i Dariusz Gajewski. RiP

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.02.2024

  1.W liturgii tygodnia:

  - poniedziałek – wsp. św. Agaty, m. W trakcie Mszy św. wieczornej poświęcenie chleba i wody ku czci świętej,

  - wtorek– wsp. św. Pawła Miki i pozostałych męczenników z Japonii,

  - czwartek –  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30,

  -sobota – wsp. św. Scholastyki,

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w maju i w czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję tym naszym Parafianom, którzy w miniony czwartek włączyli się w pomoc przy rozbieraniu dekoracji świątecznych. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie wspólnoty Ż R.,  w czwartek o godz. 18.45 spotyka się PRD, w piątek   zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6. Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się 25.02. i potrwają do 28.02. Poprowadzi je o. Andrzej Korda OMI. Już teraz proszę o modlitwę w tej intencji.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lutym zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.04.2021 r.

  1.W liturgii tygodnia:

  niedziela - Niedziela Wielkanocy.Msza św. o godz. 9.30 w Czernienie, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie o godz. 12.30. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

  - poniedziałek - Oktawa Wielkanocy. II drugi dzień świąt Wielkanocy. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. Dar ołtarza czyli "taca" zgodnie z rozporządzeniem Kurii jest przeznaczone na KUL i kształcenie w diecezji.

  - czwartek  -  ogodz. 17.30 modlitwa w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego,

  - piątek - w tym dniu z uwagi na oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  niedziela - Niedziela Miłosierdzia Bożego, Druga Niedziela Wielkanocy. Jest to święto patronalne Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele parafialnym Godzina Miłosierdzia przed wystawionym N.S. .

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   września i października.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. W przyszłą niedzielę z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

   Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Feliks Portka z Pustar i Jerzy Wojciechowski. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.06.2023

  1. W liturgii tygodnia:

  - dzisiaj uroczystość Trójcy Świętej. Dobiega czas zakończenia komunii wielkanocnej wielkanocnej.

  - nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, są sprawowane we Mszy św. wieczornej po komunii,.

  -poniedziałek - wsp. św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

  - czwartek -uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są sprawowane o godz. 8.00 w Dygowie, w Czerninie o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie suma o godz. 12.30, a po niej procesja.

  - piątek - rozpoczynamy oktawę Bożego Ciała. Wieczorem w trakcie Eucharystii procesja wokół kościoła.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  październiku i listopadzie.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca. Dziękuję za ofiarę w kwocie 700 zł. z przeznaczeniem na witraże w Czerninie.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5. Spotkania w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 16.30 próba sypania kwiatów przy kościele,  w piątek  zbiórka dla ministrantów o godz. 18.00.  W niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III.

  6. Dziękuję za udział w nabożeństwach majowych, czy to w kościele parafialnym, kościołach pomocniczych i przy krzyżach w poszczególnych miejscowościach. Również dziękuję za dbałość o krzyże. Sprawa krzyża w Dygowie... .

  7. Procesja eucharystyczna w naszej parafii będzie po sumie, o godz. 12.30, poprowadzona do czterech ołtarzy. Zwracam się z prośbą do Parafian z Czernina o przygotowanie I ołtarza. II ołtarz proszę, aby przygotowali Parafianie z Gąskowa, III ołtarz proszę aby przygotowali Parafianie z Bard i Miechęcina. IV ołtarz proszę, aby przygotowali rodzice dzieci z klas III , które w tym roku rozpoczną życie sakramentem spowiedzi i komunii świętej. Jak co roku po precesji przewidziana będzie możliwość nabycia ciasta, które będzie rozprowadzane przez PZC. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2022

  1. W liturgii tygodnia:

  - czwartek - święto Narodzenia NMP, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30,

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w listopadzie i grudniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza . Zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Edwarda Dajczak, taca z przyszłej niedzieli ma być przeznaczona na rzecz sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu i odesłana do Kurii w Koszalinie.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R.,  w czwartek spotkanie po Mszy św. wieczornej, spotkanie z katechetami  i animatorami katechezy parafialnej. W  piątek po mszy wieczornej zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą  niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III..

  6. Serdecznie zapraszam w imieniu Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo do wzięcia udziału w projekcie:" Wystawa fotografii ślubnej Mieszkańców Gminy Dygowo od 1945 roku". Wystawa będzie miała miejsce w Domu Kultury, który powstaje przy ul. Kolejowej. Otwórzmy nasze albumy, szuflady i podzielmy się fotografiami ślubnymi naszych rodziców, dziadków i pradziadków oraz tymi, na których jesteśmy również my sami. Fotografię lub portret można przekazać sołtysowi lub skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo do Biura Parafialnego. Po wykonaniu reprodukcji materiałów, zdjęcia są zwracane właścicielom. Więcej informacji na stronie: Gminadygowo.pl

  7. Misje parafialne rozpoczynamy w naszej parafii w sobotę: 10.09.  i potrwają do niedzieli 18.09.22. Więcej informacji na stronie internetowej. Rozpoczniemy je w sobotę 10.09. Mszą św. w Czerninie z nauką ogólną i przekazaniem kluczy i stuły o. Misjonarzowi, następnie Msza św. o godz. 17.00 w Świelubiu i podobny porządek i Msza św. o godz. 18.30 w Dygowie wraz z przekazaniem władzy na czas misji o. Misjonarzowi. W sobotę w każdym kościele na kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św. proszę o odmówienie przez Parafian Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od pierwszej Mszy Misyjnej do środy włącznie, p[o każdej nauce misyjnej, przez jedną minutę bedzie bił dzwon pokutny, W tym czasie zebrani w kościele, jak również będący w domach, niech podejmą modlitwę: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo - o nawrócenie grzeszników w Parafii i błogosławione owoce Misji św. Plan jest też umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych we wrześniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp.: Krystyna Kowalska z Dygowa. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.12.2022

  1. W liturgii tygodnia:

  -  w minioną sobotę zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe ,

  Msza św. "Roraty" przez cały tydzień o godz. 18.00 Zapraszam Parafian młodszych i starszych do wzięcia udziału w przygotowaniu do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.  Proszę o zabranie ze sobą lampionów.

  - niedziela - dzisiaj przypada Dzień modlitw w intencji kościoła na Wschodzie,

  - wtorek - wsp. św. Mikołaja, biskupa,

  - środa - wsp. św. Ambrożego, biskupa, patrona pszczelarzy,

  - czwartek -  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w lutym przyszłego roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w wysokości 500 zł z przeznaczeniem na witraże. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj ze wspólnotą Ż. R.   piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na sumie poświęcenie książeczek dzieciom z klas III SP i po Mszy św. spotkanie z rodzicami.

  6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny, zwyczajem naszym, zanosi  do naszych domów p. Jan - organista. Dzisiaj odwiedzi rodziny katolickie zamieszkałe  w Stramniczce o godz. 15.00, a następnie Stojkowo i Kol. Stojkowo. W poniedziałek od godz. 16.00  ul. Kolejowa i ulice do niej przyległe. We wtorek od godz. 16.00 ul. Krótka, Barcińska i Diamentowa. W środę  od godz. 16.00 ul. Łukowa i Główna. Wczwartek od godz. 16.00 ul. Ogrodowa i Pl. Wolności. W piątek od godz. 16.00 ul Kołobrzeska, początek od strony Czernina i ulice przyległe. Opłatki można też nabyć po każdej mszy niedzielnej u p. Jana.

  7.  PZC rozprowadza świece na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 na Pl. Wolności rozpocznie sie kiermasz przedświąteczny. Wśród wielu stoisk będzie też stoisko PZC z gorącą kawą i herbatą. Serdecznie proszę Parafian o upieczenie ciasta, aby można je dołączyć do wspomnianych napojów. Stroiki przygotowane prze dzieci, będzie można już nabyć w najbliższą niedzielę. Akcja "Pusta Choinka".

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 05.02.2023

  1. W liturgii tygodnia:

  - niedziela - po komunii św. obrzęd błogosławieństwa chleba i wody z racji wspomnienia św. Agaty.

  - poniedziałek - wsp św. Pawła Miki m.,

  - czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30,

  - piątek - wsp. św. Scholastyki,

  - sobota - wsp NMP z Lourdes. W tym dniu przypada Światowy Dzień chorego. O godz. 18.00 Msza św. w trakcie której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

  2. Intencje mszalne. Są wolne jeszcze intencje w maju i czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotkanie ze wspólnotą Ż. R. w salce na probostwie po sumie, we wtorek spotyka się PZC, w piątek o godz. 18.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów w kościele. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w lutym zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  7. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Suchwałko, kawaler, zam., w Dygowie oraz Hanna Wnuk, panna, zam., w Świętej, zap. I.

  Do wieczności odeszła śp. Dorota Gruchała-Kobielarz z Czernina Pogrzeb w środę o godz. 11.00 w Dygowie. RiP.

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 05.03.2023

  LIST PASTERSKI

  BISKUPA KOSZALIŃSKO-KOŁOBRZESKIEGOZBIGNIEWA ZIELIŃSKIEGOZWIĄZANY Z ROZPOCZĘCIEM POSŁUGI W DIECEZJI

  5 marca A.D. 2023

  II Niedziela Wielkiego PostuDniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

   

  1. W liturgii tygodnia:

  - rekolekcje wielkopostne z uwagi na chorobę o. rekolekcjonisty Janusza Napierały, są przełożone na Niedzielę Palmową. Intencje Mszy św. z godz. 9.00 zostaną odprawione o godz. 18.00.Polecam o. Janusza naszej modlitwie.

  -czwartek - I Czwartek miesiąca. Modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

  - piątek - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

  - niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  czerwcu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza.  Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy". W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie  ze wspólnotą  Ż R. w piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III i spotkanie z rodzicami. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy s. Celinę ze Zgromadzenia Sióstr Szensztackich z Góry Chełmskiej w Koszalinie.

  6.Od dzisiaj PZC rozprowadza świece tzw. "Paschaliki" na stół  Wielkanocy w cenie 8 zł. Środki są przeznaczone na cele charytatywne. Są też wyłożone  papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W dniach  17 i 18 marca w sklepach: "Biedronka" i " Carrefour" będzie poprowadzona zbiórka żywności i artykułów chemicznych 

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności odeszli śp.: Ela Gajdan i Kazimierz Zieliński z Dygowa  oraz Marcin Szadziewski z Gąskowa, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. RiP.