• Rachmistrzowie rozpoczynają wywiady bezpośrednie

  Od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczną wywiady bezpośrednie w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Co to oznacza?

  Rachmistrzowie skontaktują się z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez Internet, nie spisały się na infolinii ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

  Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy  o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1775), nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Udział w wywiadzie prowadzonym przez rachmistrza jest obowiązkowy.

  Każdy rachmistrz spisowy posiada identyfikator zawierający:

  1. imię i nazwisko wraz ze zdjęciem,
  2. numer identyfikatora oraz hologram,
  3. nazwę i logo wojewódzkiego biura spisowego, 
  4. podpis osoby upoważnionej do wystawienia identyfikatora,
  5. okres, na jaki identyfikator został wystawiony.

  W razie wątpliwości tożsamość rachmistrza można sprawdzić na kilka sposobów:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/,
  • poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99 , wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań,  a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza,
  • w przypadku wątpliwości o pomoc w weryfikacji można także poprosić policję.

  Spis metodą wywiadu bezpośredniego w terenie prowadzony jest przez rachmistrzów spisowych z zachowaniem  standardowych zaleceń sanitarnych, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa i zaleceniami. W trakcie przeprowadzenia wywiadów bezpośrednich rachmistrz spisowy powinien bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli respondent jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad może odbyć się telefonicznie pod warunkiem przekazania rachmistrzowi numeru telefonu kontaktowego.

  Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie wywiązali się z obowiązku przekazania danych przez Internet, aby uczynili to, nie czekając na telefon bądź wizytę rachmistrza. Spisać można się logując na stronie https://spis.gov.pllub dzwoniąc na numer infolinii spisowej: 22 279 99 99.

  Wszystkie osoby, które samodzielnie spiszą się przez Internet, mogą wziąć udział w loterii. Tę możliwość mają tylko i wyłącznie osoby, które dokonały samospisu internetowego.

 • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Poznaj rachmistrzów Gminy Dygowo

  1 kwietnia br. rusza ogólnokrajowy spis powszechny. Udział w badaniu jest obowiązkowy dla wszystkich. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie będzie można udzielić rachmistrzowi lub dokonać samospisu za pośrednictwem internetu.

  Lista pytań NSP 2021 znajduje się pod adresem:

  https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/

  W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dygowo,  Grzegorz Starczyk spotkał się osobami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie spisu na terenie gminy Dygowo. Obecni byli: rachmistrzynie -Aleksandra Lesiak i Marta Minkiewicz, które na chwilę obecną będą przeprowadzać wywiady w formie telefonicznej, Koordynator Gminnego Biura Spisowego , kierowniczka USC -Ewa Kowalczyk , Członek GBS ,Inspektor Urzędu Gminy Dygowo -Monika Kamińska oraz Kierownik Posterunku Policji w Dygowie -asp. Rafał Czechowicz.

  rachmistrzynie-gmina-dygowo-spis-powszechny-gmina-dygowo-

 • W sobotę będzie pełniło dyżur Gminne Biuro Spisowe

  Wójt Gminy Dygowo, jako Gminny Komisarz Spisowy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Dygowo do skorzystania z możliwości samospisu internetowego, podczas dyżuru Gminnego Biura Spisowego.

  Mieszkańcy gminy Dygowo, którzy chcieliby skorzystać z pomocy przy samospisie internetowym, mogą to zrobić w najbliższą sobotę - 11 września podczas dyżuru Gminnego Biura Spisowego.

  Członkowie biura będą do dyspozycji mieszkańców od godz. 14 do 18, w budynku Urzędu Gminy w Dygowie, ul. Kolejowa 1.

 • W sobotę dyżuruje Gminne Biuro Spisowe

  W sobotę 17 lipca podczas trwania Biesiady Łososiowej będzie okazja do skorzystania z pomocy przy samospisie internetowym NSP 2021. dyżuruje  Gminne Biuro Spisowe w budynku urzędu gminy w Dygowie, które będzie czynne od godziny 14.00 do 18.00.