• Ks. Grzegorz Jagodziński: mam nadzieję, że będziemy się spotykać i ubogacać swoją codzienność

  Przełom sierpnia i września to wyjątkowy czas dla parafii Wrzosowo. Proboszcz Parafii Przemienienia  Pańskiego we Wrzosowie , ks. Kazimierz Koszykowski ,po 35 latach posługi duszpasterskiej odszedł na emeryturę. Od 1 września administratorem parafii Wrzosowo został mianowany proboszcz parafii Mierzyn ks. Grzegorz Jagodziński.  W tym roku zbierze się  Rada Kapłańska przy Biskupie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej , która będzie opiniować unię personalną parafii Mierzyn i Wrzosowo, to znaczy, że obie parafie będą miały jednego proboszcza. Do tego czasu ks. Jagodziński jest administratorem parafii Wrzosowo.

  Pierwsze dni administrowania parafii we Wrzosowie to prawdziwe wyzwanie  dla księdza Grzegorza. Konieczność łączenia pracy na rzecz dwóch parafii wymagała podjęcia wielu niełatwych decyzji , w tym dotyczących porządku Mszy św.. W niedziele, we Wrzosowie ,będzie odprawiana tylko jedna Msza św. o godzinie 9.00, nie będzie odprawiana msza o godzinie 13.00.  W kościele w Kłopotowie Msza św. odprawiana będzie w soboty  o godzinie 17.00. Od 1 października w dzień powszedni tj. w każdy czwartek Msza św. w kościele parafialnym we Wrzosowie odprawiana będzie o godzinie 17.00. Kancelaria parafialna czynna jest w każdy czwartek od godziny 18.00. Jak zaznaczył ks. Jagodziński są to ustalenia , które nie mają charakteru stałego i w zależności  od potrzeb wspólnoty parafialnej będą korygowane.

  Ksiądz Grzegorz miał już okazję spotkać się z wieloma wspólnotami z terenu parafii Wrzosowo. Wzajemne poznanie , wsłuchanie się w potrzeby i oczekiwania parafian oraz przedstawienie planów na funkcjonowanie probostwa, otwiera kolejną kartę historii parafii Wrzosowo.

  Efektem spotkań jest już pierwsze dzieło pracy parafian. Teren przy plebani został oczyszczony z bujnej roślinności. Nastąpiła diametralna zmiana w krajobrazie, wyeksponowany został krzyż na głazie , budynek plebani i piękny starodrzew.

 • Proboszcz parafii Wrzosowo odwiedził DPS w Piotrowicach

  17 listopada 2022 roku podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach odwiedził  po raz pierwszy nowy proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego we Wrzosowie , ks. Grzegorz Jagodziński. Wizyty księdza z posługą duszpasterską będą  miały miejsce raz w miesiącu.

   

 • W DPS Piotrowice już świątecznie

  Dom Pomocy Społecznej w Piotrowicach odwiedził proboszcz parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński. Pensjonariusze domu pomocy zebrali się w jadalni , gdzie ks. Grzegorz poświęcił palmy wielkanocne i udzielił chętnym sakramentu namaszczenia chorych.