• 45-lecie Koła Łowieckiego „Świt” Kołobrzeg

    W dniu 22 września 2022 r odbyła się uroczystość  z okazji 45-lecia Koła Łowieckiego „Świt” Kołobrzeg. Podczas jubileuszu prezes Koła -Łukasz Kneblewski przedstawił  historię kołobrzeskiej organizacji łowieckiej , następnie nadane zostały odznaczenia wyróżniającym się członkom Koła. Najwyższym odznaczeniem w Polskim Związku Łowieckim – Honorowy Żeton Zasługi –ZŁOM, uhonorowany został Zbigniew Zawadzki, a Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej odznaczono Zygmunta Adaszewskiego. Obaj Panowie są mieszkańcami gminy Dygowo. Młodzi adepci sztuki łowieckiej złożyli uroczyste ślubowanie i odebrali akty potwierdzające to wydarzenie z rąk członka Naczelnej Rady Łowieckiej - Jana Jaszczyka. Wśród gości obecni byli między innymi  Wójt Gminy Dygowo - Grzegorz Starczyk i Nadleśniczy Nadleśnictwa Gościno - Robert Fijałkowski

    Koło „Świt” prowadzi gospodarkę łowiecką w obwodach łowieckich znajdujących się w większości na terenie gminy Dygowo.  „Świt” działa prężnie w gminie Dygowo nie tylko na niwie łowieckiej. Współpraca z samorządem gminy realizowana jest  na wielu płaszczyznach. Koło aktywnie uczestniczy corocznie w dożynkach gminnych , na których wystawia stoisko promujące wyroby z dziczyzny, wspiera w przeróżny sposób okoliczne sołectwa, koła gospodyń wiejskich ,szkoły i przedszkola. Dzięki otwartości zarządu Koła na lokalną społeczność, bardzo dobrze układają się również stosunki z miejscowymi rolnikami.