• Etap powiatowy turnieju wiedzy pożarniczej

  W dniu wczorajszym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". Wzięło w nim udział 27 uczestników z terenu powiatu, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych.

  Grupa 1 obejmowała uczniów klas I-IV, grupa 2 - uczniów klas V-VIII, natomiast grupa 3 - uczniów szkół ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch głównych części: pisemnego testu składającego się z 30 pytań oraz części ustnej, w której udział wzięli ci, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, odpowiadając na 5 pytań.

  Niezwykła sytuacja miała miejsce po części pisemnej, gdy dwaj zawodnicy uzyskali identyczną liczbę punktów. Konieczna była więc dogrywka, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia. Dopiero kolejny etap, tym razem ustny, pozwolił wyłonić zwycięzcę.

  Po tych emocjonujących etapach ustalono zwycięzców, którzy będą reprezentować powiat kołobrzeski na eliminacjach wojewódzkich, planowanych na 11 maja w Policach.

  Z terenu gminy Dygowo w turnieju uczestniczyli: Mateusz Gawryszczak, Wojciech Kłodowski, Julia Kamińska z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Wrzosowo, Wojciech Głogowski z MDP Stojkowo oraz Bartosz Haber z MDP Dygowo. Julia Kamińska będzie miała okazję ponownie reprezentować powiat kołobrzeski na turnieju wojewódzkim.

  Podczas ceremonii wręczania nagród wyróżniono również uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Prace, które zakwalifikowały się do eliminacji wojewódzkich, zostały nagrodzone. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 65 prac z terenu powiatu kołobrzeskiego.