• Adoracja Najświętszego Sakramentu - plan

                 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę:

  godz. 8.00 - 9.00 ul. Ogrodowa,

  godz. 9.00 - 10.00 Gąskowo, Kol. Gąskowo, Czernin, Kol. Czernin,

  godz. 10.00 - 11.00 Miechęcino, Bardy, Pyszka,

  godz. 11.00 - 12.00 Stojkowo, Kol. Stojkowo,

  godz. 12.00 - 13.00 ul. Kołobrzeska od Czernina do skrzyżowania z ul. Główną,

  godz. 13.00-  14.00 ul. Barcińska, Krótka, Diamentowa, Miodowa, Bukowa,

  godz. 14.00 - 15.00 ul. Główna, Dębogard, Świelubie, Pustary, Straż Honorowa NSPJ, PZC,

  godz. 15.00 -16.00 ul. Kołobrzeska od skrzyżowania do bloków włącznie,

  godz. 16.00  - 17.00 ul. Kolejowa, Wiosenna, Świerkowa, Stramniczka,

  godz. 17.00 - 18.00 ul. Łukowa, Wierzbowa,

   

                                      Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę:

  godz. 9.00 - Dygowo,

  godz. 9.15 - Miechęcino

  godz. 9.30 - Bardy

  godz. 9.45 - Świelubie

  godz. 10.00 - Pustary

  godz. 10.15 - Dębogard

  godz. 10.30 - Czernin

  godz. 10.45 - Stramniczka

  godz. 11.00 - Stojkowo

  godz. 11.15 - Gąskowo

  godz. 12.00 - Dygowo,

   

 • Peregrynacja figury M.B. Bolesnej, Pani Skrzatuskiej w parafii Dygowo

  W dniach 6-8 października 2023 roku parafię Dygowo nawiedziła kopia Piety Matki Bożej Bolesnej – Pani Skrzatuskiej. Pietę jako pierwsi powitali w piątek  parafianie wraz z biskupem diecezjalnym Zbigniewem Zielińskiem , proboszczem ks. dziekanem Piotrem Niedźwiadkiem , ks. Janem Nowakiem oraz ks. Sebastianem Przybyłą przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie. Po powitaniu Piety M.B. odprawiona została Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. biskupa. Następnego dnia od rana przez cały dzień miało miejsce czuwanie parafian i wspólnot parafialnych przed Figurą. W sobotę wieczorem Figura Matki Bożej Bolesnej przewieziona została w samochodzie-kaplicy do kościoła Wniebowstąpienia NMP w Czerninie, a w niedzielne przedpołudnie do kościoła Św. Jana Ewangelisty i Apostoła w Świelubiu. W tym samym dniu Pieta Skrzatuska opuściła parafię i dekanat Gościno.

 • 10 lat probostwa ks. Piotra Niedźwiadka w Dygowie (wywiad)

  19 września Proboszcz Parafii Dygowo - ks. dziekan Piotr Niedźwiadek ,obchodził 10-lecie objęcia probostwa w Dygowie. Obowiązki duszpasterza i administratora parafii ks. Piotr wypełnia zgodnie z zasadą: Tak mnie nauczono ,że trzeba wypełniać swoje obowiązki i zawsze przed Bogiem, Kościołem i historią trzeba za nie odpowiadać.

  Proboszcz podkreśla nieocenione wsparcie grup duszpasterskich parafii ,wśród których szczególnie modlitwy Wspólnota Żywego Różańca przynoszą żywe efekty. Jak twierdzi: Nie ma nigdy modlitwy nie wysłuchanej.

  Więcej dowiemy się z wywiadu z ks. Proboszczem, w którym podsumował dekadę posługi duszpasterskiej w Dygowie.

 • 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

  W dniu dzisiejszym obchodzimy setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach.

  dygowo-jan-pawel-ii-100-lat-urodziny

  dygowo-popiersie-jan-pawel-ii-

 • 25 lat kapłaństwa księdza Piotra Niedźwiadka

  Ksiądz Piotr Niedźwiadek -proboszcz parafii , dziekan dekanatu Gościno - obchodzi 25. rocznicę święceń kapłańskich. ks. Piotr ukończył  Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie w 1994 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1994 w bazylice kołobrzeskiej z rąk biskupa Czesława Domina. Pierwszą Mszę Świętą odprawił 22 maja w kościele mariackim Świdwinie, następnie 29 maja w swojej rodzinnej parafii pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu. Pierwszą placówką księdza była parafia św. Wojciecha w Koszalinie , gdzie jako wikariusz pracował w latach 1994-1999. W latach 1999 -2005 pracował w parafii św. Józefa w Słupsku a od 2005 roku w parafii św. Pawła Apostoła w Drawsku Pomorskim. Od 19 września 2009 roku pełni obowiązki proboszcza parafii Dygowo.

  Ks. Piotr Niedźwiadek w 1994 roku przed święceniami

  Obrazek prymicyjny.

  Święcenia kapłańskie w Kołobrzegu.

  Uroczystości w niedzielę 19 maja 2019 r. w kościele w Czerninie , Świelubiu i Dygowie.

  Mszę św. koncelebrowaną w kościele parafialnym w Dygowie odprawili księża: Piotr Niedźwiadek , Tadeusz , Łukasz i Paweł. Emocjonalne kazanie dedykowane księdzu jubilatowi wygłosił ks. Tadeusz Gorla. Zespół Dąbrówka z Dębogardu przygotował specjalny repertuar. Do linii melodycznej utworu Leonarda Cohena – Hallelujah oraz Barki ,kierownik zespołu ułożył słowa na okazję rocznicy kapłaństwa.

 • Adoracja Grobu Pańskiego i święcenie pokarmów

  W kościele parafialnym w Dygowie ,zgodnie z tradycją przy symbolicznym grobie Chrystusa czuwała warta strażaków z OSP Dygowo. Do południa miało również miejsce święcenie pokarmów. Proboszcz ks. Piotr Niedźwiadek poświecił koszyki z pokarmem na stół świąteczny w dziesięciu miejscowościach parafii: Dygowie, Miechęcinie, Bardach, Świelubiu, Pustarach, Dębogardzie, Czerninie, Starmniczce, Stojkowie i Gąskowie.

 • AKT POŚWIĘCENIA NIEPOKALANEMU SERCU NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

  O Maryjo, Matko Boga i nasza Matko, uciekamy się do Ciebie w tej godzinie cierpienia. Jesteś naszą Matką, miłujesz nas i znasz nas: nic, co nosimy w sercu, nie jest przed Tobą ukryte. Matko miłosierdzia, tak wiele razy doświadczyliśmy Twojej opatrznościowej czułości, Twojej obecności, która przywraca nam pokój, ponieważ Ty zawsze prowadzisz nas do Jezusa, Księcia Pokoju.

  My jednak zgubiliśmy drogę do pokoju. Zapomnieliśmy o nauce płynącej z tragedii minionego wieku, o poświęceniu milionów poległych podczas wojnach światowych. Zlekceważyliśmy zobowiązania podjęte jako Wspólnota Narodów i wciąż zdradzamy marzenia narodów o pokoju oraz nadzieje ludzi młodych.  Staliśmy się chorzy z chciwości, zamknęliśmy się w nacjonalistycznych interesach, pozwoliliśmy, by sparaliżowały nas obojętność i egoizm. Woleliśmy lekceważyć Boga, żyć w naszym fałszu, podsycać agresję, niszczyć życie i gromadzić broń, zapominając, że jesteśmy opiekunami naszego bliźniego i wspólnego domu, który dzielimy. Poprzez wojnę rozszarpaliśmy Ziemski ogród, grzechem zraniliśmy serce naszego Ojca, który pragnie, abyśmy byli braćmi i siostrami. Staliśmy się obojętni na wszystkich i wszystko z wyjątkiem nas samych. A teraz ze wstydem mówimy: przebacz nam, Panie!

  W nędzy grzechu, w naszych trudach i słabościach, w tajemnicy nieprawości zła i wojny, Ty, Najświętsza Matko, przypominasz nam, że Bóg nas nie opuszcza, ale wciąż patrzy na nas z miłością, pragnąc nam przebaczyć i nas podnieść. To On dał nam Ciebie a Twoje Niepokalane Serce uczynił schronieniem dla Kościoła i ludzkości. Z Bożej dobroci jesteś z nami i przeprowadzasz nas z czułością nawet przez najbardziej skomplikowane dziejowe zakręty.

  Zatem uciekamy się do Ciebie, pukamy do drzwi Twego Serca, my, Twoje umiłowane dzieci, które w każdym czasie niestrudzenie nawiedzasz i zachęcasz do nawrócenia. W tej mrocznej godzinie przyjdź nam z pomocą i pociesz nas. Powtarzaj każdemu z nas: „Czyż oto nie jestem tu Ja, twoja Matka?”. Ty wiesz, jak rozplątać pęta naszego serca i węzły naszego czasu. W Tobie pokładamy nadzieję. Jesteśmy pewni, że Ty, zwłaszcza w chwili próby, nie gardzisz naszymi prośbami i przychodzisz nam z pomocą.

  Tak właśnie uczyniłaś w Kanie Galilejskiej, gdy przyspieszyłaś godzinę działania Jezusa i zapowiedziałaś Jego pierwszy znak w świecie. Gdy uczta zamieniła się w smutek, powiedziałaś Mu: „Nie mają wina” (J 2, 3). O Matko, raz jeszcze powtórz to Bogu, bowiem dziś zabrakło nam wina nadziei, zniknęła radość, rozmyło się braterstwo. Zagubiliśmy człowieczeństwo, zmarnowaliśmy pokój. Staliśmy się zdolni do wszelkiej przemocy i wszelkiego zniszczenia. Jakże pilnie potrzebujemy Twojej matczynej interwencji.

  Przyjmij więc, o Matko, to nasze błaganie.

  Ty, Gwiazdo morza, nie pozwól, byśmy zostali rozbitkami w czasie wojennej burzy.

  Ty, Arko Nowego Przymierza, inspiruj plany i drogi pojednania.

  Ty, „Ziemio nieba”, zaprowadź w świecie Bożą zgodę.

  Ugaś nienawiść, usuń pragnienie zemsty, naucz nas przebaczenia.

  Uwolnij nas od wojny, zachowaj świat od zagrożenia nuklearnego.

  Królowo Różańca Świętego, rozbudź w nas pragnienie modlitwy i miłości.

  Królowo rodziny ludzkiej, wskaż narodom drogę braterstwa.

  Królowo pokoju, wyjednaj światu pokój.

   

  Niech Twój płacz, o Matko, poruszy nasze zatwardziałe serca. Niech łzy, które za nas przelałeś, sprawią, że znów zakwitnie owa dolina, którą wysuszyła nasza nienawiść. I choć nie milknie zgiełk broni, niech Twoja modlitwa usposabia nas do pokoju. Niech Twoje matczyne dłonie będą ukojeniem dla tych, którzy cierpią i uciekają pod ciężarem bomb. Niech Twoje macierzyńskie objęcie pocieszy tych, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i swej ojczyzny. Niech Twoje bolejące Serce poruszy nas do współczucia i przynagli do otwarcia drzwi i opieki nad zranioną i odrzuconą ludzkością.

  Święta Boża Rodzicielko, gdy stałaś pod krzyżem, Jezus, wskazując na ucznia obok Ciebie, powiedział Ci: „Oto syn Twój” (J 19, 26): w ten sposób zawierzył Tobie każdego z nas. Następnie do ucznia, do każdego z nas, rzekł: „Oto Matka twoja” (w. 27). Matko, chcemy Cię teraz przyjąć w naszym życiu i w naszej historii. W tej godzinie ludzkość, wyczerpana i zrozpaczona, stoi wraz z Tobą pod krzyżem. I potrzebuje zawierzyć się Tobie, potrzebuje poprzez Ciebie poświęcić się Chrystusowi. Naród ukraiński i naród rosyjski, które czczą Cię z miłością, uciekają się do Ciebie, a Twoje Serce bije dla nich i dla wszystkich narodów zdziesiątkowanych przez wojnę, głód, niesprawiedliwość i nędzę.

  My zatem, Matka Boga i nasza Matko, uroczyście zawierzamy i poświęcamy Twojemu Niepokalanemu Sercu siebie samych, Kościół i całą ludzkość, a zwłaszcza Rosję i Ukrainę. Przyjmij ten nasz akt, którego dokonujemy z ufnością i miłością; spraw, aby ustały wojny, i zapewnij światu pokój. Niech „tak”, które wypłynęło z Twojego Serca, otworzy bramy dziejów dla Księcia Pokoju; ufamy, że poprzez Twoje Serce, nastanie jeszcze pokój. Tobie więc poświęcamy przyszłość całej rodziny ludzkiej, potrzeby i oczekiwania narodów, niepokoje i nadzieje świata.

  Niech za Twoim pośrednictwem Boże Miłosierdzie rozleje się na ziemię i niech słodki rytm pokoju na nowo kształtuje nasze dni. Niewiasto, któraś powiedziała Bogu „tak” i na którą zstąpił Duch Święty, przywróć pośród nas Bożą harmonię. Ożyw nasze oschłe serca, Ty, któraś jest „żywą nadziei krynicą”. Ty, któraś utkała człowieczeństwo Jezusa, uczyń nas budowniczymi komunii. Ty, która przemierzałaś nasze drogi, prowadź nas drogami pokoju. Amen.


   

   

 • Bierzmowanie w Dygowie

  Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej  Krzysztof Włodarczyk udzielił w dniu wczorajszym sakramentu bierzmowania 14-u osobom.  Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Dygowie. Galeria zdjęć z uroczystości dostępna na zakładce parafii Dygowo.

 • Bierzmowanie w Dygowie. "Przywołujcie Ducha Świętego, On lubi być wzywany"

  Biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej  Krzysztof Włodarczyk udzielił w dniu wczorajszym sakramentu bierzmowania 14-u osobom.  Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Dygowie.  Biskup Włodarczyk zwracając się do przystępujących do sakramentu podkreślił ,że  Sakrament ten zostawia na duszy  swoistą pieczęć Ducha Świętego i jest to pełnia darów Boskiej Osoby Ducha Świętego. Zachęcał zebranych w świątyni słowami: Przywołujcie Ducha Świętego, On lubi być wzywany.

  Mszę Świętą koncelebrowali ks. biskup Krzysztof Włodarczyk , ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i ks. Tadeusz Gorla. Obecny na uroczystości był również ks. Kazimierz Koszykowski – proboszcz parafii we Wrzosowie.

 • Bierzmowanie w Parafii Dygowo

  Biskup Koadiutor Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego ,Zbigniew Zieliński udzielił sakramentu bierzmowania 27 młodym osobom w kościele parafialnym w Dygowie.

 • Bierzmowanie w parafii Dygowo

  Biskup diecezjalny koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży w parafii Dygowo.

 • Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w parafii Dygowo

  Obchody Bożego Ciała w parafii Dygowo miały szczególnie uroczysty charakter. O godzinie 12:30 wierni zgromadzili się na Mszy Świętej, odprawionej przez proboszcza ks. dziekana Piotra Niedźwiadka. Po zakończeniu Eucharystii, odbyła się tradycyjna procesja, która przeszła ulicami Dygowa. Procesja była prowadzona przez strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Czernina, Dygowa i Stojkowa. W tym roku za przygotowanie ołtarzy odpowiedzialne były grupy parafian z Dębogardu, Gąskowa, Pustar oraz rodzice dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

 • Caritas parafii Dygowo kwestował na rzecz pomocy Ukrainie

  W niedzielę 27 marca i w Środę Popielcową, zgodnie z rozporządzeniem biskupa diecezjalnego, Parafialny Zespół Caritas w Dygowie  kwestował na rzecz pomocy uchodźcom z terenu Ukrainy. Chętnych do pomocy nie brakowało!

 • Droga Krzyżowa internetowa

  Pandemia już drugi raz z rzędu uniemożliwiła przeżywanie Męki Pańskiej w Drodze Krzyżowej ulicami Dygowa. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej w parafii Dygowo mają miejsce w internecie. Animacja obrazów stacji Drogi Krzyżowej z kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego są tłem rozważań , których autorką jest Apolonia Wąsowska, a teksty czyta Mirosława Kawęcka.

 • Droga Krzyżowa w Dygowie

  W kościele parafialnym w Dygowie, wierni zgromadzili się, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. To nabożeństwo, głęboko zakorzenione w tradycji katolickiej, stanowi okazję do refleksji nad cierpieniem i ofiarą Jezusa Chrystusa dla zbawienia ludzkości. Podczas Drogi Krzyżowej, uczestnicy skupiali się na rozważaniach, które nawiązywały do słów biskupa Czesława Domina, dotyczących Bożego miłosierdzia. Te refleksje prowadziły ich przez 14 stacji, które symbolizują różne wydarzenia z męki i śmierci Jezusa. Krzyż, który jest centralnym symbolem tego nabożeństwa, był niesiony na zmianę przez mieszkańców miejscowości parafii oraz różne grupy parafialne. Dodatkowo, asystę przy krzyżu zapewnili strażacy z jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • Droga Krzyżowa w Dygowie

  Ulicami Dygowa przeszła procesja Drogi Krzyżowej , której przewodniczył ks. dziekan Piotr Niedźwiadek w asyście służby liturgicznej , chóru i strażaków z OSP Czernin,  Dygowo i Stojkowo.  Krzyż nieśli wierni z miejscowości należących do parafii Dygowo.

 • Dyspensa, 50 osób na Mszy św., Komunia św. tylko na rękę

  Biskup Diecezjalny Edward Dajczak  wydał rozporządzenie w którym wskazał odpowiednie od odpowiednie zachowania w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.

  Na stronie Parafii Dygowo dostępny jest pełny tekst rozporządzenia oraz dyspensy.

 • Dzieci z parafii Dygowo modlą się na różańcu w intencji pokoju

  W kościele parafialnym w Dygowie, po niedzielnej ,porannej  Mszy św. , dzieci uczestniczyły w międzynarodowej akcji modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”. Jest to inicjatywa, w której uczestniczą dzieci ze wszystkich kontynentów, modląc się na różańcu w intencji pokoju.

  W Polsce promocją tego wydarzenia zajmuje się Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.