• 50 lat razem. Złote Gody świętuje para z Dygowa

  Państwo Alicja i Leszek Żuchowscy z Dygowa świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie miała miejsce uroczystość wręczenia Złotej Parze medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dostojnych jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonał wójt Grzegorz Starczyk. Kierowniczka USC Ewa Kowalczyk odczytała tekst okolicznościowy. Po oficjalnej ceremonii wójt złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • Jubileusz Złotych Godów Pary z Włościborza

  Państwo Różanna i Jerzy Okupscy obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci zawarli związek małżeński 24 grudnia 1971 roku w USC w Biesiekierzu.  Na tę okoliczność , na wniosek rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gronie rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie.  Gospodarzami tego zacnego wydarzenia byli Wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk i kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk, która rozpoczęła uroczystość laudacją na cześć Złotej Pary. Następnie w imieniu głowy państwa wójt wręczył odznaczenia, po czym złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek.

  Państwo Okupscy udostępnili również swoje zdjęcia ślubne sprzed pół wieku.

  Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu oraz miłości wzajemnej i najbliższych.

 • Złote Gody -50 lat pożycia małżeńskiego Pary ze Skoczowa

  Państwo Alicja i Zenon Jaruzelowie ze Skoczowa obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia  pożycia małżeńskiego. Szacowni jubilaci zostali odznaczeni  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” ,które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie , w gronie rodziny.  List okolicznościowy odczytała kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk ,a odznaczenia  w imieniu prezydenta wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk . Tradycyjnie Złota Para otrzymała z rąk wójta okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

 • Złote Gody pary ze Stojkowa

  Państwo Janina i Jan Jarosz ze Stojkowa obchodzili pięćdziesięciolecie  pożycia małżeńskiego. Z tej okazji dostojni jubilaci zostali uhonorowani  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” ,przyznanymi przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie. Kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk wygłosiła laudację po czym wójt Grzegorz Starczyk w imieniu Prezydenta RP wręczył  medale, następnie złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • Złote Gody we Włościborzu. Medale od Prezydenta RP

  Kolejna Złota Para z gminy Dygowo obchodziła jubileusz – 50 lat pożycia małżeńskiego. Z tej okazji dostojni jubilaci Państwo Barbara i Jan Marczyk  z Włościborza zostali uhonorowani  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” , przyznanymi przez Prezydenta RP. Tym razem wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka  Urzędu Stanu Cywilnego w Dygowie Ewa Kowalczyk, zostali zaproszeni do domu jubilatów.  Uroczystość, w licznym gronie rodziny rozpoczęło odczytanie listu okolicznościowego, po czym  wójt wręczył Złotej Parze odznaczenia prezydenckie. Następnie były życzenia oraz kwiaty i upominek. Szacownym Jubilatom z okazji tej niecodziennej i wspaniałej chwili życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

  Autor zdjęć Marek Kawęcki