• Plan Adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę

  Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę:

  godz. 8.00 - 9.00 ul. Ogrodowa,

  godz. 9.00 -10.00 Gąskowo, Kol. Gąskowo, Czernin, Kol. Czernin,

  godz. 10.00 - 11.00 Miechęcino, Bardy, Pyszka,

  godz. 11.00 - 12.00 Stojkowo, Kol. Stojkowo,

  godz. 12.00 - 13.00 ul. Kołobrzeska od Czernina do skrzyżowania z ul. Główną,

  godz.13.00 14.00 ul. Barcińska, Krótka, Diamentowa, Miodowa, Bukowa,

  godz. 14.00 - 15.00 ul. Główna, Dębogard, Świelubie, Pustary, Straż Honorowa NSPJ, PZC,

  godz. 15.00 -16.00 ul. Kołobrzeska od skrzyżowania do bloków włącznie,

  godz. 16.00  - 17.00 ul. Kolejowa, Wiosenna, Świerkowa, Stramniczka,

  godz. 17. 18.00 ul. Łukowa, Wierzbowa,

   

 • Liturgia na cześć Męki Pańskiej

  W kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie w liturgii wielkopiątkowej upamiętniono Mękę Pańską.

 • Wielki Piątek

  W kościele parafialnym w Dygowie odprawiana została Liturgia Męki Pańskiej. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta, tylko na zakończenie liturgii udzielana jest Komunia święta. Głównym punktem wielkopiątkowej liturgii była adoracja krzyża ,następnie przeniesienie w procesji Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem został umieszczony przy Grobie. Liturgii przewodniczył ks. dziekan Piotr Niedźwiadek.

 • Wielki Piątek w Parafii Dygowo

  W kościele parafialnym w Dygowie odprawiona został wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Głównym wydarzeniem liturgii była adoracja Krzyża, a następnie jest procesja do Grobu Pańskiego. Na ołtarzu umieszczonym przy Grobie wystawiony został Najświętszy Sakrament okryty białym przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa. Liturgię Męki Pańskiej celebrował ks. dziekan Piotr Niedźwiadek.

 • Wielki Piątek- upamiętnienie Męki Pańskiej

  W kościele parafialnym w Dygowie odbyło się nabożeństwo wielkopiątkowe , w którym naczelne miejsce zajął opis Męki Pańskiej według św. Jana i adoracja krzyża. W modlitwie powszechnej wierni modlili się za naród Ukraiński:

  „Módlmy się za naród ukraiński, doświadczający rosyjskiej napaści wojennej, za uchodźców i ofiary śmiercionośnych ataków, niech nasz Bóg i Pan powstrzyma przemoc, gwałt i zniszczenie, aby zapanował upragniony pokój" (KEP).

  Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej Najświętszy Sakrament przenoszony został w procesji do grobu Pańskiego.

  Uroczystości przewodniczył ks. senior Tadeusz Gorla. Podczas uroczystości proboszcz ks. dziekan Piotr Niedźwiadek poświęcił krzyże młodzieży , która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania.