Cóż może nas rozgrzać w coraz chłodniejsze dni? Oczywiście może to być domowy kaloryfer ogrzewany ekologicznym błękitnym paliwem , ale tych , którzy korzystają z tego źródła ogrzewania rozgrzeje bardziej nowa taryfa opłat za gaz.

Na wczorajszej sesji Rady Gminy Dygowo wójt Grzegorz Starczyk przekazał radnym informację (39:50 min relacji wideo) o podwyżce opłat paliwa gazowego o 170 procent dostarczanego na teren gminy Dygowo przez firmę GEN-GAZ.

Na stronie operatora opublikowana jest nowa taryfa zatwierdzona przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, która weszła w życie 1 października. W grupie taryfowej Ls-2 dla odbiorców gazu ziemnego zaazotowanego stawka rozliczeniowa to 21,775 gr/kWh netto! W poprzedniej taryfie była to stawka 8,008 gr/kWh , co oznacza podwyżkę dokładnie o 172 procent.

Wójt zapowiedział działania innymi samorządami mające na celu złagodzenie horrendalnych podwyżek dostawcy gazu ziemnego. Jednym z nich może być skarga do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).