19 października 2021 roku w Tarnowie Podgórnym odbył się zjazd samorządowców reprezentujących około 60 gmin w Polsce , dotkniętych drastyczną podwyżką gazu dostarczanego miedzy innymi  przez G.E.N. GAZ Energia. Na spotkanie zainicjowane przez Wójta Tarnowa Podgórnego ,Tadeusza Czajkę przybyli włodarze gmin z Dolnego Śląska, Wielkopolski , województwa kujawsko-pomorskiego ,pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Mieszkańców  gminy Dygowo reprezentował wójt Grzegorz Starczyk.  Przedstawicielem G.E.N. GAZ Energia był członek zarządu Ireneusz Sawicki. Na sali obecni byli również posłowie: Waldy Dzikowski i Jakub Rutnicki.

Podczas posiedzenia przedstawiciel spółki G.EN GAZ Energia odpowiadał na pytania dotyczące przyczyn tak drastycznej podwyżki cen gazu oraz jakie działania podjęła firma, aby te ceny obniżyć. Na zakończenie obrad samorządowcy powołali Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu i złożyli podpisy pod pismami protestacyjnymi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetyki, a także Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Do prezydium komitetu wybrano:

Koordynator krajowy – Tadeusz Czajka, Wójt Tarnowa Podgórnego

Koordynatorzy regionalni:

·Jarosław Białk, Starosta Pucki (woj. pomorskie),

·Paweł Czuliński, Burmistrz Twardogóry (woj. dolnośląskie),

·Waldemar Miśko, Burmistrz Karlina (woj. zachodniopomorskie)

·Dariusz Strugała, Burmistrz Jaraczewa (woj. wielkopolski – część wschodnia)

·Tomasz Szulc  Burmistrz Opalenicy (woj. kujawsko-pomorskie oraz wielkopolskie – cz. zachodnia)

Zapis wideo całego posiedzenia zjazdu samorządowców dostępny jest na kanale YouTube Tarnowo Podgórne.

Komentarz Wójta Gminy Dygowo w materiale poniżej.