Jak co miesiąc odwiedziłem budowę gminnego centrum kultury. Nie trzeba być znawcą budownictwa żeby stwierdzić ,że postęp prac jest z miesiąca na miesiąc jest bardzo duży. W pomieszczeniach najniższego poziomu i dwóch kondygnacji nad nim są tynki i posadzki. Na ostatniej kondygnacji koncentrują się prace instalacyjne i posadzkarskie. Na zewnątrz trwa ocieplanie i układanie tynków cienkowarstwowych. Mało tego, układane są już płytki klinkierowe na ścianach przyziemia. W pomieszczeniach przedszkolnych ekipy specjalistów rozprowadzają instalacje wentylacyjne. Na głównej sali jest już zamontowana prowadnica do rozsuwanych drzwi dźwiękoszczelnych, które w razie potrzeby podzielą pomieszczenie na dwie niezależne części.  Na dachu układane są warstwy papy termozgrzewalnej i obróbki blacharskie.

W obecnej sytuacji tj. tak zaawansowanej budowy centrum kultury ciekawie prezentuje się artykuł z 2017 roku ZOBACZ