Towarzystwo Przyjaciół Dzieci  we współpracy z Gminą Dygowo realizuje  w świetlicy gminnej w Pustarach projekt pn. ,,Ogniska- w drodze do domu”. TPD wyposażyło placówkę w Pustarach w niezbędny, nowoczesny sprzęt do prowadzenia różnego rodzaju zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Do dyspozycji uczestników jest nowoczesna sala komputerowa, telewizor z konsolą PS4, głośnik bezprzewodowy, radioodtwarzacz, projektor multimedialny z ekranem, kompleksowe urządzenie do scrapbookingu, maszyna do szycia, gry planszowe, zabawki oraz nowa strefa wypoczynkowa.

Ognisko zostało także wyposażone w kompleksowy zestaw do zajęć sportowych tj: chustę animacyjną, zestaw do badmintona, kije do nordic walking, maty do ćwiczeń oraz piłki.

Zaplecze kuchenne zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt AGD ( lodówka, kuchenka elektryczna, zmywarka, opiekacz, mikrofala, blender, gofrownica, wyciskarka do soków oraz zestaw naczyń).

 W dniu wczorajszym odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Dzień ziemniaka”. Gośćmi wydarzenia był wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka GOPS-u Wioleta Dzwolak. W  przerwach między zajęciami uczestnicy i goście kosztowali znakomitych potraw z ziemniaka. Zajęcia z pierwszej pomocy prowadzili strażacy OSP Piotrowice

Informacje o projekcie.

Środowiskowe Ognisko Wychowawcze "Pod Kasztanami” w Pustarach to miejsce, gdzie dzieci w wieku od 6-18 lat mogą spędzić wolny czas.

Poprzez organizowane zajęcia, gry i zabawy, jak również wiele innych atrakcji, czas wolny po szkole a także w okresie  wakacji i ferii będzie pożytecznie wykorzystany.

Spotkania  w świetlicy w Pustarach odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9-18, podczas ferii zimowych oraz wakacji w godzinach od 8-15-tej.

 Placówka wsparcia dziennego jest miejscem pomocnym i przyjaznym dla dziecka i jego rodziny.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ognisko  w Pustarach oferuje:

-pomoc w nauce,

-rozwijanie zainteresowań prowadząc zajęcia plastyczne dowolnymi technikami, muzyczne, teatralne, rekreacyjne,

-warsztaty kulinarne i edukację prozdrowotną,

-zajęcia promujące zdrowy styl życia,

-dbanie o środowisko naturalne,

-zabawy i wychowanie poprzez naukę w miłej atmosferze,

- cykliczne wsparcie psychologiczne i socjoterapeutyczne dla dzieci,

- zajęcia z dogoterapii/alpakoterpaii,

- spotkania integracyjne w formie pikników, imprez okolicznościowych, wyjścia do    miejsc kultury, włączanie się do akcji charytatywnych i organizacji wycieczek.

-poradnictwo dla rodziców psychologiczne, pedagogiczne, prawne

-kultywowanie więzi rodzinnych oraz wspieranie funkcji rodziny- traktujemy rodzinę jako najważniejsze ogniwo wychowawcze oferując pomoc na zasadzie współpracy.

Ognisko Wychowawcze ,, Pod Kasztanami” w Pustarach prowadzi nabór d dzieci i młodzieży  do uczestnictwa w projekcie. Uczestnikiem mogą być dzieci oraz młodzież w wieku od 6 do 18 lat, z całego terenu gminy Dygowo.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 510 915 944, lub osobiście w godzinach 9:00-18:00, Pustary 2A, 78-113 Dygowo.

Pedagog Rodzinny- Katarzyna Gładysz

Wychowawca- Marcin Kuśmirek

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na Facebooku ( Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ognisko ,, Pod Kasztanami” w Pustarach)

Projekt ,,Ogniska- w drodze do domu” realizowany jest przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Koszalinie. Współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.  Projekt zakłada kompleksową oraz indywidualną formę wsparcia dla osób dorosłych oraz dzieci.