Wójt odwiedził najstarszych mieszkańców gminy Dygowo

W październiku i listopadzie  obchodzone są Dni Seniora w trzech wymiarach: 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora , a 20 października Europejski Dzień Seniora.

Z tych okazji tradycyjnie wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie ,Wioleta  Dzwolak odwiedzają w domach najstarszych mieszkańców gminy. Odwiedziny seniorów zawsze rozpoczyna wizyta u najstarszej osoby w gminie Dygowo.  W tym roku jako pierwszą wójt odwiedził Panią Antoninę Kropielnicką z Dygowa, która ma skończone 99 lat!

Pani Antonina urodziła się 1923 roku na terenie II Rzeczypospolitej we wsi Myszkowice w powiecie tarnopolskim. W 1946 roku przybyła wraz z rodziną do Dygowa , jest jednym pierwszych osadników ziemi dygowskiej.