Image

 

 

Marii Panny Królowej Polski ,której święto liturgiczne także przypada na dzień 3 maja ,wygłosił ks. Andrzej Rother. W czasie dziękczynienia ksiądz proboszcz przybliżył historię Żołnierzy Polskich walczących u boku Napoleona pod Kołobrzegiem w 1807 roku, którzy w tamtym czasie świętowali nad Bałtykiem rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.  Wspomniał także dzisiejsze odsłonięcie obelisku z tablicą pamiątkową w Kołobrzeskim Lesie upamiętniającym to wydarzenie. Zabrani wysłuchali również pieśni okolicznościowej „Posterunek” pamięci I Regimentu Legii Poznańskiej. Po mszy uroczystości kontynuowano na Placu Wolności. Wójt Grzegorz Starczyk w asyście zuchów wciągnął Flagę Państwowa na maszt, po czym wszyscy odśpiewali a cappella Mazurka Dąbrowskiego. Następnie delegacja harcerzy , ks. proboszcz, wójt oraz przewodniczący rady gminy złożyli kwiaty przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Uroczystość zakończyło przemówienie patriotyczne Wójta Gminy Dygowo.
Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie