Image

 

 

figurę Matki Bożej Narodu Polskiego ufundowaną przez wiernych z okazji setnego  jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalne gminne obchody kontynuowane były na Placu Wolności. Uroczystość rozpoczął hymn i wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Następnie harcerze w asyście delegacji: wójt Grzegorz Starczyk ,przewodniczący rady gminy Artur Wasiewski i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek, złożyli wieniec przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Salwę honorową oddała kompania rekonstruktorów historycznych. Po ceremonii wójt przywitał zgromadzonych mieszkańców gminy. Wyjątkowym gościem uroczystości była Pani Eugenia Zaleska ,która podzieliła się wspomnieniami, kiedy jako dziecko spotkała marszałka Józefa Piłsudskiego w Druskiennikach–miasteczku nad Niemnem na Litwie.  Po lekcji żywej historii dwustu mieszkańców gminy Dygowo , dla uczczenia 100-lecia Polski Niepodległej ułożyło żywą ,biało-czerwoną flagę. Obchody rocznicowe zakończył Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. Zapraszam do obejrzenia filmu i fotografii obrazujących przebieg obchodów rocznicowych w Dygowie.

Autor zdjęć Marek Kawęcki

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie