Image

 

 

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1971 roku , w Dygowie odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.  W kościele parafialnym Mszę świętą odprawił ks. Tadeusz Gorla , który wygłosił kazanie ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Szkoły i jednostki OSP z gminy Dygowo wystawiły poczty sztandarowe. Po mszy uroczystość była kontynuowana na Placu Wolności. Podczas wciągania flagi państwowej zebrani odśpiewali  hymn. Wiązanki kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej złożyli: harcerze , wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński i ks. Tadeusz Gorla oraz radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.   Przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Dygowo.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie