Dożynki 2019 w Gminie Dygowo (wideo i foto)

Dożynki wieńczą ciężką pracę rolników od siewu po zbiór plonów. Tradycja dożynkowa w Gminie Dygowo jest pieczołowicie kultywowana. Rok rocznie, Urząd Gminy Dygowo – organizator dożynek, dba o to aby w tym dniu mogli spotkać się wszyscy mieszkańcy gminy. Tegoroczny program dożynek gminnych w Dygowie miał charakter tradycyjny. Ceremoniał dożynkowy poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Dygowie, następnie korowód dożynkowy udał się na stadion w Dygowie, gdzie starościna i starosta dożynek przekazali wójtowi bochen chleba z mąki tegorocznych zbóż. Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną  i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu.

Poza ceremoniałem dożynkowym najważniejszym wydarzeniem dożynek w Dygowie był konkurs wieńca dożynkowego oraz turniej rekreacyjny drużyn sołeckich. Wieńce dożynkowe wystawiło dziesięć sołectw. Kto wygrał konkurs i turniej dowiedzą się Państwo z obszernego materiału wideo i ponad setki fotografii.