Image

 

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z zagrożeniem koronawirusem do 10 kwietnia zawiesiło zajęcia w szkołach na terenie całego kraju oraz wprowadziło obowiązkowe prowadzenie zajęć przez te placówki za pośrednictwem internetu. Za organizację kształcenia na odległość odpowiedzialni są dyrektorzy szkół.

Od dnia dzisiejszego nauczyciele rozpoczęli prowadzenie zajęć online z wykorzystaniem oraz dziennika elektronicznego ,platform edukacyjnych oraz komunikatorów społecznościowych.

Rano rozmawiałem z dyrektorami szkół podstawowych na terenie gminy Dygowo – w Czerninie, Dygowie i Wrzosowie. Z przekazanych informacji wynika ,że wdrażanie zajęć online rozpoczęło się we wszystkich placówkach. Uczniowie otrzymali plany zdalnego nauczania. Uczniom, którzy nie mają komputera lub internetu, materiały do zdalnego uczenia dostarczą szkoły w formie papierowej. Bezpłatne materiały edukacyjne dla uczniów dostępne są na platformie www.epodreczniki.pl. Głównym problemem jaki pojawił się na wstępie to dostęp do serwerów dzienników elektronicznych z powodu przeciążenia łącz internetowych.

Więcej informacji związanych z prowadzeniem zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie gminy Dygowo przedstawię w poniedziałek.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie