Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 w Gminie Dygowo

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 w Gminie Dygowo

Po raz pierwszy w historii rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w atmosferze niepewności o przyszłość, nawet tę najbliższych dni i tygodni. Uczniowie dołączyli do przyborów szkolnych atrybut czasu pandemii – maseczkę higieniczną. Wszechobecne na terenie szkół tabliczki nakazujące dezynfekcję rąk stanowią elementarz wspólnego bezpieczeństwa.

W szkołach gminnych: w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie rozpoczęcia roku odbyły się z namiastką znanej dotychczas formy uroczystej. Nie było pierwszego dzwonka. Godziny rozpoczęcia roku dla uczniów klas młodszych i starszych odbyły się o różnych godzinach.

Dyrektorzy szkół przygotowali organizację zajęć zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.


Drukuj