150 tysięcy złotych na Laboratoria Przyszłości w Gminie Dygowo

W ramach inicjatywy edukacyjnej Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów realizowany jest projekt pn. Laboratoria Przyszłości. Z tego programu Gmina Dygowo otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 150 tysięcy złotych. Środki podzielone zostały pomiędzy szkoły gminne.

Szkoła Podstawowa w Dygowie 60.000,00 zł.

Szkoła Podstawowa we Wrzosowie 60.000,00 zł.

Szkoła Podstawowa w Czerninie 30.000,00 zł.

Dyrektorzy szkół będą mogli wybierać wyposażenie pracowni szkolnych z dostępnych katalogów.

W  skład wyposażenia podstawowego wchodzą:

•   Drukarki 3D z akcesoriami,

•    Mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami

•    Sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.)

•    Stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

„Laboratoria Przyszłości” to jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.