Image

 

 

W Dygowie odbyły się obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja z 1791 roku. Początek uroczystości miał miejsce o 12.30 w kościele parafialnym. Mszę św. koncelebrowali ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i ks. senior Tadeusz Gorla. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i mieszkańców gminy z 10-metrową biało-czerwoną flagą na Plac Wolności. Na placu zebrani zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a poczet flagowy składający się ze strażaków z OSP Dygowo wciągnął na maszt flagę państwową. Po hymnie delegacje w asyście harcerzy złożyły kwiaty przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej: Wójt Gminy Dygowo- Grzegorz Starczyk, Przewodniczący Rady Gminy Dygowo– Jerzy Leszczyński , proboszcz Parafii Dygowo ks. dziekan Piotr Niedźwiadek, delegacja stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic -Antoni Bernatowicz, Robert Jaruzel i Dariusz Wojciechowski, delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie. Następnie przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Grzegorz Starczyk. Na zakończenie chętni mogli wziąć flagi biało-czerwone które zakupiła Gmina Dygowo.

Poczty sztandarowe wystawiali: OSP Czernin, OSP Dygowo OSP Wrzosowo, Publiczna Szkoła Podstawowa w Czerninie, Publiczna Szkoła Podstawowa we Wrzosowie. Harcerze z 75 Drużyny Harcerskiej Globina z Dygowa honorowo wystawili poczet ze sztandarem nie istniejącego już koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dygowie.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie