Image

 

 

Za nami kolejna Biesiada i Gonitwa Łososiowa.  Ze względu na remont ulicy Głównej w Dygowie  impreza zorganizowana została wyjątkowo na stadionie sportowym.  W zawodach wędkarskich uczestniczyło 61 wędkarzy.  Wygrał Mateusz Drewnowski z Białogardu, który złowił troć o długości 63 cm i 55 cm   , miejsce drugie zajął mieszkaniec gminy Dygowo Andrzej Zdziobło wynik troć 66 cm,  natomiast miejsce trzecie przypadło w udziale Henrykowi Ląkocy z Kołobrzegu,  wynik troć 55,2 cm.

Mimo trudnych warunków atmosferycznych, silny wiatr, deszcz, grad i burze  w zawodach sportowych Gonitwa Łososiowa  wzięło udział 28 zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii open zajął Tomasz Żmuda z Sarbii z wynikiem 1:18:13. Wyniki dostępne TUTAJ.

Po powrocie uczestników zawodów wędkarskich i zawodników Gonitwy nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy oraz wręczenie nagród, które ufundowała Gmina Dygowo, Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty, Bank Spółdzielczy w Białogardzie, Nadleśnictwo Gościno oraz Sklep Wędkarski Michała Jani z Kołobrzegu. W trakcie imprezy obecni byli:  Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  Stanisław Wziątek, Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś, Poseł RP Czesław Hoc, Senator RP Janusz Gromek oraz Poseł Parlamentu Europejskiego Joachim Brudziński.  Po oficjalnym otwarciu tradycyjnie zupę łososiową podawał wójt  Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym rady gminy Jerzym Leszczyńskiem. Oprawę artystyczną zapewnił  Zespół Śpiewaczy Dygowianie i Dąbrówka oraz  Iwona Niedzielska i Marek Malita.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się widowisko teatralne, pokaz tańca i sztuk walki  przygotowane przez  artystów Festiwalu Indii, a do wspólnej zabawy przygrywał zespół Gunersi z Koszalina. Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci, był mobilny plac zabaw, wata cukrowa i malowanie twarzy. Swoje stoisko informacyjno-prewencyjne  wystawiła  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a z  inicjatywy OSP Dygowo w trakcie trwania imprezy można było oddać krew szczególnie, że w wakacje potrzeba jej  dwa razy więcej.  W namiocie profilaktycznym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  „Żyj zdrowo w Gminie Dygowo” odbywały się zajęcia profilaktyczno- animacyjne.  W międzyczasie  skosztować można było wędzonego łososia oraz kiełbasek z grilla.  Swoje stoiska miały również Koło  Gospodyń  Wiejskich Ale Babki z Wrzosowa oraz Sołectwo Dębogard.

Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy pomagali w organizacji  imprezy w szczególności jednostkom OSP z Gminy Dygowo,  Sołtysowi Sołectwa Dygowo Panu Wojciechowi Galkowi oraz  wszystkim sponsorom imprezy.  Do zobaczenia za rok!

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie