Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dygowo

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Dygowo

Szef rządu podczas wizyty w województwie odwiedził Dygowo,  gdzie zwiedził budynek Gminnego Ośrodka Kultury. Obiekt powstał ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Gmina Dygowo otrzymała bezzwrotne środki w kwocie 8,5 mln złotych. Bez nich nie byłaby w stanie rozpocząć  budowy, której łączny koszt zamknął się w kwocie blisko 10,5 mln złotych.

Premiera Mateusza Morawieckiego  , któremu towarzyszył wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i wicewojewoda   Tomasz Wójcik, przywitał wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk , dyrektor  ośrodka kultury , Katarzyna Iwanejko oraz poseł Czesław Hoc.  Gość przywitał się ze wszystkimi pracownikami , następnie zwiedził obiekt zatrzymując się chwilę na tarasie widokowym.  Na płycie boiska sportowego odbył się briefing prasowy z udziałem premiera i wójta.

Na koniec krótkiej ,niespełna czterdziestominutowej wizyty, premier otrzymał kwiaty od grupy mieszkańców Dygowa. Zrobił pamiątkowe selfie i udał się do Sianowa, gdzie zaplanowane było wieczorne spotkanie z mieszkańcami.


Drukuj