Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dygowie

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dygowie

Gmina Dygowo uczciła 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęła Msz św. w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. Tadeusz Ceynowa. Szkoły gminne i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wystawiły poczty sztandarowe. Po mszy uroczystość kontynuowana była na Placu Wolności. Poczet flagowy ,który wystawiła jednostka OSP Dygowo wciągnął na masz flagę państwową ,a zebrani na zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku  Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Przemówienie okolicznościowe wygłosił wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk. Po oficjalnej części odbył się tradycyjny Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. Strażacy z OSP Wrzosowo serwowali wszystkim uczestnikom obchodów grochówkę z kuchni polowej.


Drukuj