Gminna wigilia w Dygowie. Pierwsze spotkanie świąteczne w ośrodku kultury

Gminna wigilia w Dygowie. Pierwsze spotkanie świąteczne w ośrodku kultury

Po raz pierwszy gminna wigilia ,organizowana przez Gminę Dygowo odbyła się oddanym w tym roku domu kultury. Spotkanie świąteczne tradycyjnie rozpoczęły życzenia wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka oraz samorządowców i duchownych ,których wójt zaprosił na scenę. Po życzeniach uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wieczerzy , którą przygotowała miejscowa restauracja.

Podczas spotkania wręczone zostały nagrody za udział w konkursie dla sołectw pn."Najładniejsza dekoracja świąteczna Gminy Dygowo". W drugiej edycji tego konkursu laur zwycięstwa przypadł sołectwu Kłopotowo. W rywalizacji brało udział 9 sołectw, które zaprezentowały bardzo oryginalne i ciekawe ekspozycje świąteczne w swoich miejscowościach. Komisja konkursowa poza pierwszym miejscem przyznała cztery miejsca drugie i cztery miejsca trzecie.

Kolędy i pastorałki zaprezentowali: uczennice oraz nauczyciele szkoły w Dygowie oraz zespoły ludowe Dąbrówka i Dygowianie. Po indywidualnych występach wykonawcy ,do których dołączył wójt zaprezentowali wspólne wykonanie kolęd.

Shorts z wydarzenia


Drukuj