Gminny Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

Gminny Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

W ośrodku kultury  w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych, z Czernina, Dygowa i Wrzosowa recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii reprezentować będzie Gminę Dygowo na eliminacjach  powiatowych,  które odbędą się 24 kwietnia 2024 r.  w RCK w Kołobrzegu. Finał Turnieju przewidziany jest na 4 czerwca  2024 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

Oto lista laureatów konkursu gminnego:

Kategoria „Ptaszęta” Kl. I-III

1.Viktoria Filipchuk

2. Aleksandra Starczyk

3. Martyna Szpak

Kategoria „ Ptaszki” kl. IV-VI

1. Iga Jagła

2. Mateusz Gawryszczak

3. Lena Zygowska

Kategoria „Ptaki” kl. VII -VIII

1. Lucyna Kuśta Miklasińska

2. Maja Majcher

3. Weronika Nastały

 


Drukuj