Image

 

 

W dniach 27-30 czerwca 2024 roku gmina Dygowo miała przyjemność gościć delegację partnerskiej gminy Crivitz z Niemiec. Wizyta ta była owocem długoletniej współpracy obu gmin, której początki sięgają 12 maja 2000 roku, kiedy to podpisano porozumienie o partnerstwie.

Podczas wizyty, zawodnicy klubu sportowego SV Sukow z Crivitz uczestniczyli w obozie sportowym, który zakończył się towarzyskim meczem piłkarskim z reprezentacją Gminy Dygowo. Reprezentacja gminy, pod przewodnictwem wójta Grzegorza Starczyka, składała się z zawodników klubów GKP Wrzos Wrzosowo oraz Perła URB Dygowo. Mecz był doskonałą okazją do zaprezentowania umiejętności piłkarskich oraz doświadczenia międzynarodowej rywalizacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 4:4, co podkreśliło wyrównany poziom obu drużyn.

Wizyta delegacji z Crivitz była pierwszą po kilkuletniej przerwie i stanowiła doskonałą okazję do odnowienia i zacieśnienia partnerskich więzi. Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy wyrazili chęć kontynuowania współpracy i utrzymywania kontaktów w kolejnych latach.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie