Zabawa Mikołajkowa w Dygowie

Mikołajki w gminie Dygowo tradycyjnie odbyły się w wigilię dnia świętego Mikołaja. Na placu apelowym Zespołu Szkół w Dygowie,  Gmina Dygowo dzięki wsparciu Elfów z Gminnego Zespołu Oświaty i Kultury zorganizowała dla blisko 400 dzieci Zabawę Mikołajkową. Święty  miał do obdarowania bardzo liczną grupę dzieci, więc  zlecenie pomocy otrzymał Wielki Elf – figlarny , dowcipny i psotny na równi. W duecie ,rozgrzali zgromadzone dzieci zumbą i zabawą interaktywną „Mikołaj na diecie” ,która pokazała  jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa. Ta aktywność była bardzo wskazana  ,bo pogoda była bezdeszczowa ,ale wietrzna ,więc bardzo odczuwało się zimno. W holu szkoły ,dzieci z Caritas Szkolnej wspomagały Świętego kiermaszem pluszaków ,a Caritas Parafialna rozgrzewała uczestników zabawy gorącymi napojami i słodkościami. Zwieńczeniem zabawy były oczywiście upominki dla wszystkich dzieci zgromadzonych na placu. Zapraszam na film i fotki z Mikołajkowej zabawy.