Gmina Dygowo stawia na rozwój gospodarczy. Powstanie „Invest-Park”

Gmina Dygowo stawia na rozwój gospodarczy. Powstanie „Invest-Park”

22 sesja Rady Gminy Dygowo przejdzie do historii jako moment , od którego realnie rozpoczęło się kształtowanie nowej wizji rozwoju gospodarczego gminy. Radni jednogłośnie dali zielone światło do utworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”. Jedynym udziałowcem spółki będzie Gmina Dygowo. Będzie to pierwsza w historii spółka gminna o charakterze komercyjnym. Park inwestycyjny powstanie przy drodze wojewódzkiej w Czerninie i w założeniu ma stworzenie korzystnych warunków rozwoju przedsiębiorczości wielu podmiotom.  Środki na  budowę w wysokości 4,5 mln zł pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz budżetu gminy.

Na zdjęciu wójt Grzegorz Starczyk przy drodze wojewódzkiej nr 163, w miejscu gdzie na razie jeszcze rośnie zboże , ale właśnie tam powstanie ważna dla gminy i regionu przestrzeń rozwoju przedsiębiorczości- Dygowski Samorządowy Park Inwestycyjny „Invest-Park”.

Więcej w materiale wideo. Wójt Grzegorz Starczyk przedstawił wizję rozwoju nowego obszaru gospodarczego w Czerninie.


Drukuj