Prewencyjna akcja służb pod kryptonimem „Vigilarius Silva"

W dniu wczorajszym Nadleśnictwo Gościno i Straż Miejska Karlino zorganizowały wspólną  akcję służb pod kryptonimem „Vigilarius Silva”. Dziesięć podmiotów w tym policjanci z Dygowa działało prewencyjnie przeciw przejawom szkodnictwa leśnego oraz kłusownictwa rzecznego na terenie powiatu białogardzkiego, kołobrzeskiego o i koszalińskiego. Akcja trwała od godziny 8:00 do 20:00. Wspólne patrole wzdłuż rzeki Parsęty , Radwi i ich dopływów nie ujawniły sieci i narzędzi kłusowniczych. Skontrolowano 15 pojazdów , w tym 2 do przewozu drewna. Wylegitymowano 15 osób. Jedna osoba została pouczona i jedna ukarana mandatem.  Przeprowadzono kontrolę pięciu zakładów przetwórstwa drewna. W akcji udział brali:
1.Komisariat Policji w Karlinie
2.Posterunek Policji w Dygowie
3.Posterunek Policji w Gościnie
4.Placówka Straży Granicznej w Kołobrzegu
5.Straż Miejska w Karlinie
6.Straż Leśna w Gościnie
7.Państwowa Straż Rybacka w Koszalinie
8.Społeczna Straż Rybacka Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie
9.Społeczna Straż Rybacka w Białogardzie
10.WOPR Powiatu Białogardzkiego
Poniżej pamiątkowe wspólne zdjęcie wykonane w szkółce leśnej w Kłopotowie.
Autor zdjęć Marek Kawęcki
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich.

Drukuj